Moving Menu
link
blogListCorner

Najnowsze aktualizacje od Microsoftu to prawdziwa bomba. Lepiej zaktualizujcie swoje oprogramowanie.

Zeszłomiesięczne wstrzymanie się przez Microsoft z wydaniem aktualizacji, wielu osobom mogło wydawać się podejrzane. Podejrzenia, podejrzeniami, niemniej zawartość najnowszej aktualizacji przerosła najśmielsze oczekiwania i okazała się prawdziwą bombą.

2017-03-15
link
blogListCorner

Czym są serwery www ?

W poprzednim artykule dowiedzieliście się czym jest serwer i jak sie go wykorzystuje. Niektórzy pewnie byli zaskoczeni informacją, jak czesto mamy z nimi kontakt. Tym razem chciałem Wam opowiedzieć więcej o jednym z rodzajów serwera. Mam na myśli serwer www.

2017-02-08
link
blogListCorner

Serwery – Co warto o nich wiedzieć ?

Wszyscy korzystamy z serwerów, nie zawsze mając tego świadomość. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się czym one są i jakie mają zastosowanie, informacje znajdziesz tutaj.

link
blogListCorner

Darmowe certyfikaty zabezpieczeń w Kylos

Jak powszechnie wiadomo Google nieustannie stara się ulepszać swoje produkty. Co jakiś czas zmieniają sposób, w jaki ich roboty indeksują nasze strony. Dodają coraz więcej możliwości do usługi Adwords. Chcą również dbać o nasze bezpieczeństwo w sieci. Właśnie z nim wiąże się zmiana, która nadejdzie wraz z nową aktualizacją przeglądarki Chrome. Z czym to się dla nas wiąże ? Czy nasze strony nagle przestaną się wyświetlać ? Aby poznać odpowiedź na te pytania, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

2017-01-10
link
blogListCorner

Konfiguracja Nginx dla Wordpress

Bardzo często, uruchamiając naszą stronę internetową nie przywiązujemy większej wagi do konfiguracji serwera, na którym będzie utrzymywana. Nie ma w tym nic złego, gdy dopiero raczkujemy w świecie Internetu, a ruch na stronie jest niewielki. W takich warunkach w zasadzie każde rozwiązanie, które spowoduje, że aplikacja będzie działać prawidłowo jest jak najbardziej w porządku. Natomiast w momencie gdy nasza strona zdobywa popularność a ruch na niej wrasta, warto bliżej przyjrzeć się środowisku w jakim jest uruchomiona, co może pozwolić nam w znacznym stopniu optymalizować zasoby potrzebne do jej utrzymywania. Jako, że jednym z najpopularniejszych obecnie CMSów jest WordPress postaram się pokazać na jego przykładzie jak można uruchomić opartą o niego aplikacje w lekkim środowisku z Nginxem.

2016-08-09
link
blogListCorner

Domena czyli adres internetowy - co to jest domena i jak działa

Domena czyli adres internetowy Każdy sprzęt podpięty do sieci Internet posiada swój adres IP, który składa się z czterech liczb. Swój adres IP możesz sprawdzić na naszej stronie www.lg.kylos.pl Jednak wpisywanie adresu IP w przeglądarkę internetową byłoby bardzo uciążliwe dlatego wymyślono domeny, które są łatwe do zapamiętania i używania na co dzień...

2016-07-20
link
blogListCorner

Jak założyć stronę internetową – czyli o tworzeniu strony internetowej słów klilka

Codziennie przed wyzwaniem stworzenia własnej strony internetowej stoi tysiące osób. Większość z nich na myśl o tysiącach linijek kodu potrzebnych do przygotowania strony oblewa zimny pot. Jednak dla zwyczajnych potrzeb jak strona firmowa (wizytówka), blog czy mały sklep jest bardzo dużo gotowych rozwiązań, które nie wymagają znajomości języków programowania a efekt końcowy może być bardzo dobry.

2016-07-04
link
blogListCorner

Wyjaśniamy co to jest spam

Czym jest spam, jak działa i jak z nim walczyć. Praktycznie codziennie rozmawiamy o tym z naszymi użytkownikami. Dlatego postanowiłem opisać bliżej jak to wszystko działa.

2016-06-15
link
blogListCorner

PHP 7 już w Kylos!

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że jest już dostępna kolejna wersja PHP o numerze 7. Została ona wdrożona dla wszystkich kont hostingowych. PHP 7 jest dużo wydajniejsze od swoich poprzedników. Jednak zanim zmienisz wersję PHP na swoim koncie zapoznaj się ze szczegółami.

2015-12-10
link
blogListCorner

Analiza ataku na WordPress - Steganografia i spam

W ciągu ostatnich tygodni zaobserwowaliśmy wzrost wykorzystania kont hostingowych do wysyłki spamu - w większości przypadków były to konta z zainstalowanym Wordpressem. Po wystąpieniu problemu rozpoczęliśmy analizę przykładowych zapytań przesyłanych do serwera w trakcie ataku, celem wdrożenia ochrony naszych klientów przed skutkami tej podatności.

2015-10-20
link
blogListCorner

Ostrzeżenie o SMS-ach dotyczących domen .eu

Zanotowaliśmy wiele zgłoszeń od naszych klientów dotyczących SMS-ów z ofertą wykupienia wygasającej nazwy domeny z końcówką .eu

2015-08-21
link
blogListCorner

Jak wygląda migracja poczty?

Podczas zmiany serwera migracja poczty jest często jedną z bardziej newralgicznych czynności. W niniejszym artykule pokażę jak w prosty sposób przenieść konta pocztowe z jednego serwera na drugi. Zapraszam!

1 2 3 4 Prawo

Tagi

API backdoor bezpieczeństwo blog blogerzy C++ CMS copywriting cPanel CryptoPHP CSS direct admin domena domeny Drupal e-mail espago Facebook freelancer Gemy Gmaps4rails Google Google Maps hosting HTML IP Joomla! komunikacja konfiguracja LAN migracja panel administracyjny payments planowanie pozycjonowanie prawo prestashop projektowanie stron www przeniesienie usług QT Rails reklama router ruby serwer serwer www serwery dedykowane sklep internetowy strona www użyteczność web-apps Windows wizerunek Wordpress WP Super Cache wydajność YouTube zabezpieczenia