Certyfikat SSL dostępny tylko na rok

2020-08-12

Certyfikaty SSL są niezbędnym elementem każdego, kto dba o bezpieczeństwo strony www, sklepu internetowego oraz danych, jakie w formularzach kontaktowych czy zamówieniach wprowadzają jego klienci.

Certyfikat SSL to również sprawa wizerunkowa: każdy odwiedzający daną stronę widzi, że jej właściciel podchodzi do własnego biznesu poważnie, a przeglądarka nie wyświetla np. komunikatu o niezabezpieczonej witrynie.

Zmiana terminu ważności certyfikatu SSL

Certyfikaty SSL to – podobnie jak domena czy serwer – usługa czasowa: jeszcze nie tak dawno temu można było kupić certyfikat nawet na kilka lat, a od 2018 roku na 1 rok i dwa lata.

Kilka miesięcy temu twórcy najpopularniejszych przeglądarek zapowiedzieli, iż z końcem sierpnia 2020 roku wszystkie certyfikaty, wydane po tej dacie, muszą być ważne na nie więcej niż 13 miesięcy, przy czym te, które zostaną wydane do tego dnia z okresem ważności dłuższym, będą wspierane bez zmian, aż do ich wygaśnięcia.

W związku z tym organizacje wydające certyfikaty SSL przyjmują zamówienia na 2-letnie certyfikaty jeszcze przez kilkanaście dni, a od 1 września możliwy będzie zakup wyłącznie 1-rocznego.

Promocja Last Minute 

Ci wszyscy, którzy chcą kupić certyfikat na dwa lata i przez 24 miesiące nie martwić się i nie pamiętać o jego odnowieniu, mogą to zrobić teraz na bardzo atrakcyjnych warunkach: Kylos przygotował promocję Last Minute, w której najpopularniejsze certyfikaty RapidSSL oraz RapidSSL Wildcard można kupić aż 20% taniej – wystarczy w trakcie zamówienia w koszyku wykorzystać kod rabatowy LastMinuteSSL.
Promocja obowiązuje do 17 sierpnia 2020 roku!

Pamiętaj również o skonfigurowaniu certyfikatu po jego zakupie, bez tego nie zostanie on wygenorwany i nie będzie działać. Kilka słów o tym, jak to zrobić w naszym poradniku: Jak skonfigurować certyfikat SSL?

Masz pytania? Pisz śmiało. Na wszystkie chętnie odpowiemy. 

Chcesz zabezpieczyć swoją stronę?

Zainstaluj na niej certyfikat SSL.

Dzięki niemu komunikacja między Twoją stroną, a komputerem odwiedzających będzie bezpieczna.

Zobacz co mamy do zaoferowania.

Sprawdź nas

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus