Certyfikat SSL dostępny tylko na rok

2020-08-12

Certyfikaty SSL są niezbędnym elementem każdego, kto dba o bezpieczeństwo strony www, sklepu internetowego oraz danych, jakie w formularzach kontaktowych czy zamówieniach wprowadzają jego klienci.

Certyfikat SSL to również sprawa wizerunkowa: każdy odwiedzający daną stronę widzi, że jej właściciel podchodzi do własnego biznesu poważnie, a przeglądarka nie wyświetla np. komunikatu o niezabezpieczonej witrynie.

Zmiana terminu ważności certyfikatu SSL

Certyfikaty SSL to – podobnie jak domena czy serwer – usługa czasowa: jeszcze nie tak dawno temu można było kupić certyfikat nawet na kilka lat, a od 2018 roku na 1 rok i dwa lata.

Kilka miesięcy temu twórcy najpopularniejszych przeglądarek zapowiedzieli, iż z końcem sierpnia 2020 roku wszystkie certyfikaty, wydane po tej dacie, muszą być ważne na nie więcej niż 13 miesięcy, przy czym te, które zostaną wydane do tego dnia z okresem ważności dłuższym, będą wspierane bez zmian, aż do ich wygaśnięcia.

W związku z tym organizacje wydające certyfikaty SSL przyjmują zamówienia na 2-letnie certyfikaty jeszcze przez kilkanaście dni, a od 1 września możliwy będzie zakup wyłącznie 1-rocznego.

Promocja Last Minute 

Ci wszyscy, którzy chcą kupić certyfikat na dwa lata i przez 24 miesiące nie martwić się i nie pamiętać o jego odnowieniu, mogą to zrobić teraz na bardzo atrakcyjnych warunkach: Kylos przygotował promocję Last Minute, w której najpopularniejsze certyfikaty RapidSSL oraz RapidSSL Wildcard można kupić aż 20% taniej – wystarczy w trakcie zamówienia w koszyku wykorzystać kod rabatowy LastMinuteSSL.
Promocja obowiązuje do 17 sierpnia 2020 roku!

Pamiętaj również o skonfigurowaniu certyfikatu po jego zakupie, bez tego nie zostanie on wygenorwany i nie będzie działać. Kilka słów o tym, jak to zrobić w naszym poradniku: Jak skonfigurować certyfikat SSL?

Masz pytania? Pisz śmiało. Na wszystkie chętnie odpowiemy. 

Chcesz zabezpieczyć swoją stronę? Chcesz zabezpieczyć swoją stronę?

Zainstaluj na niej certyfikat SSL.

Dzięki niemu komunikacja między Twoją stroną, a komputerem odwiedzających będzie bezpieczna.

Zobacz co mamy do zaoferowania.

Sprawdź nas

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus