Masz pytania? Zadzwoń: +48 42 299 67 33

Zarządzanie chmurą Amazon Web Services w Kylos

Chcesz korzystać z chmury publicznej, ale nie wiesz od czego zacząć? Nic dziwnego. Setki usług, które masz do wyboru potrafią odstraszyć każdego. Nie musisz się jednak martwić. Bez względu na to, czy potrzebujesz pomocy w migracji, zarządzaniu chmurą, czy automatyzacji procesów, pomożemy Ci w tym.

Usługi

aws icon

Przegląd konta AWS

Sprawdzimy twoje konto AWS i powiemy jak możesz je ulepszyć. Z nami wykorzystasz pełnie jego możliwości.

aws icon

Bezpieczeństwo w AWS

Zadbamy o bezpieczeństwo Twojej usługi. Stworzymy dla Ciebie politykę bezpieczeństwa, abyś wiedział, że możesz spać spokojnie.

aws icon

Optymalizacja kosztowa (TCO)

Dowiedz się jak możesz oszczędzić na swojej infrastrukturze. Niektórzy oszczędzają nawet 70% wydatków.

aws icon

Wysoka dostępność w AWS

Wysoka dostępność to pewność, że Twoja usługa będzie działać bez zakłóceń i będzie odporna na skutki ewentualnych awarii.

aws icon

Automatyzacja i DevOps

Wykonujesz powtarzalne zadania na które tracisz dużo czasu? Nasi specjaliści zautomatyzują procesy, co pozwoli Ci na oszczędność czasu i pieniędzy.

aws icon

Backup i Disaster Recovery w AWS

Boisz się awarii? Już nie musisz. Stworzymy dla Ciebie politykę backupów oraz przeciwdziałania nieprzewidzianym wydarzeniom.

aws icon

Migracja do chmury

Chcesz przenieść się do chmury? Pomożemy Ci w tym. Nasi specjaliści sprawią że proces ten przebiegnie tak sprawnie, jak tylko to możliwe.

aws icon

Warsztaty rozwiązań AWS

Chcesz, aby Twój zespół dowiedział się więcej o AWS? Żaden problem. Nasi specjaliści przeprowadzą warsztaty, które pozwolą im poszerzyć swoje wiedzę.

Jak działamy?

Jak działa AWS

Analiza i pozyskanie wiedzy o środowisku

Poznajemy Twoje obecne środowisko, sprawdzamy jego możliwości i proponujemy rozwiązania optymalizacyjne.

Jak działa AWS

Konfiguracja i migracja środowiska do chmury

Konfigurujemy i migrujemy Twoje środowisko na serwery AWS.

Jak działa AWS

Przejęcie, utrzymanie i rozwój środowiska

Nasi specjaliści przejmują opiekę nad Twoją infrastrukturą AWS. Wiedząc, że jest ona bezpiecznie zarządzana, będziesz mógł się skupić na rozwoju swojego biznesu.

Certyfikaty

Kylos jest oficjalnym partnerem Amazon Web Services. Oznacza to że posiadamy niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać najwyższej klasy usługi związane z chmurą AWS. Nasi certyfikowani specjaliści stworzyli wiele rozwiązań infrastruktury w AWS i są w stanie rozwiązać dla Ciebie każdy problem z nim związany.

amazon consulting partner

Zaufali nam

Kompendium wiedzy

Mówiąc prosto, chmura obliczeniowa to dostarczane na żądanie zasoby komputerowe. Dostawcy chmury umożliwiają dostęp do usługi mocy obliczeniowej, storage’u, bazy danych, usług sieciowych itp. Wszystko dzieje się przez Internet i najczęściej płaci się tylko za faktycznie wykorzystane zasoby.

Podsumowując, to tak naprawdę wynajem komputera, który należy kogoś innego.

Oznacza to, że firmy nie muszą już utrzymywać kosztownych centrów danych na swoim terenie i przenieść wszystko do chmury. Oszczędzą w ten sposób zarówno miejsce, jak i pieniądze, które dotychczas przeznaczały na utrzymanie serwerów.

Są 3 typy chmury:

 • Chmura publiczna – to chmura, do której dostęp mogą mieć wszyscy. Jej zasoby są dostarczane za pośrednictwem Internetu. Przykładem takich chmur są Amazon Web Services, Google Cloud Platform, czy Microsoft Azure.
 • Chmura prywatna – to chmura, która została stworzona na wyłączny użytek danego przedsiębiorstwa. Zarządzasz nią Ty w Twoim Data Center. Przykładem takiej chmury jest Openstack, czy Vmware.
 • Chmura hybrydowa – to połączenie chmury prywatnej i publicznej. Najczęściej oznacza to, że dana instytucja utrzymuje swoje aplikacje zarówno w chmurze prywatnej, jak i publicznej.

AWS jest największą i najbardziej popularną chmurą publiczną. Powstała w 2006 roku jako odpowiedź na coraz większe zainteresowanie usługami księgarni Amazon. Gdy próbowano stworzyć usługę umożliwiającą tworzenie stron zakupowych dla zewnętrznych firm (w oparciu o silnik Amazona), zauważono, że w systemach firmy Jeffa Bezosa panuje ogromny bałagan. Przy tworzeniu firmy nikt nie przewiedział, że biznes się tak rozrośnie i wiele rozwiązań było tworzonych ad hoc. Prace prowadzone były w sposób niezorganizowany, co wydłużało pracę nad wieloma projektami. Zespoły programistów tworzyły bazy danych czy dyski na własny użytek, nie myśląc, że ich rozwiązania mogą być wykorzystane przez innych w przyszłości.

Rozpoczęto poszukiwania rozwiązania tej sytuacji. Efektem próby uporządkowania była jedna, scentralizowana platforma. Pozwalała, aby każdy pracownik mógł wykorzystać to, co wcześniej zrobili jego koledzy z innych działów, bez konieczności wymyślania tego na nowo.

Na jednym z zebrań dyrektorów obmyślano, jak można ulepszyć Amazona, zdano sobie sprawę, że oprócz umiejętności związanych ze sprzedażą i wysyłką produktów, mają spore kompetencje w zarządzaniu infrastrukturą serwerową i bazami danych. Efektem tych spostrzeżeń i wyciągniętych z nich wniosków, było powstanie Amazon Web Services – najbardziej zyskownej spółki ze wszystkich w ramach Amazon.

Tak naprawdę, nie ma ograniczeń co do tego, kto powinien korzystać z chmury. Może to być praktycznie każdy. Użytkownikami chmury są zarówno wielkie korporacje (np. Netflix), jak i blogi, czy startupy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w Internecie.

Jednak migracja do chmury nie zawsze ma sens. Jeśli masz małego bloga, ze względnie stałą liczbą użytkowników, bez niespodziewanych skoków użycia serwera, chmura to niekoniecznie rozwiązanie dla Ciebie. Oczywiście nikt Ci nie broni z niej korzystać, ale w tej sytuacji dużo bardziej optymalnym byłby hosting współdzielony.

Jeśli masz wątpliwości, czy chmura to rozwiązanie dla Ciebie, napisz do nas na na stronie kontakt.Postaramy Ci się pomóc i doradzić w doborze rozwiązania.

Chmura posiada szereg korzyści. Najważniejsze z nich to:

 • Niski koszt wejścia = łatwy start – nie trzeba wykładać dużych sum pieniędzy na infrastrukturę, która nie wiadomo, czy się sprawdzi i jest tym, czego naprawdę potrzebujesz. Dzięki chmurze płacisz tylko za to, co faktycznie wykorzystasz.
 • Ekonomia skali – prawdopodobnie nikt z nas nigdy nie będzie miał takiej mocy zakupowej, jaką posiada Amazon. Od swoich dostawców (np. prądu) kupują dużo, dzięki czemu mogą kupować taniej. Pozwoliło to już AWS na obniżenie cen własnych usług. Od początku działania zdarzyło się to już ponad 70 razy.
 • Brak zgadywania parametrów – przy tradycyjnej infrastrukturze serwerowej, zanim dokonasz zakupu, najczęściej musisz z góry określić zasoby, które masz zamiar wykorzystać. Kończy się to najczęściej tym, że kupujesz serwery, które mają za dużo mocy w stosunku do Twoich potrzeb, albo zdarza się, że tej mocy brakuje.
 • Z chmurą jest inaczej. Dzięki możliwości szybkiego i łatwego skalowania możesz prawie natychmiast zwiększyć moc obliczeniową i płacić za to, co tak naprawdę wykorzystasz. Do tego Twoja infrastruktura będzie rosła wraz ze wzrostem Twojego biznesu. Dlaczego? Jeśli uznasz, że potrzebujesz lepszych parametrów, po prostu je zwiększasz. Nie wymaga to długoterminowych kontraktów.
 • Zwiększona szybkość i zwinność – chmura pozwala na bardzo szybkie stworzenie infrastruktury serwerowej. To, co wcześniej zajmowało miesiące, teraz zajmuje dni lub tygodnie.
 • Brak kosztów utrzymania Data Center – przeniesienie serwerów do chmury powoduje, że nie musisz płacić za często drogie koszty utrzymania własnej serwerowni. Dzięki modelowi dzielonej odpowiedzialności , dostawca odpowiada za część sprzętową, a korzystający z niej za system operacyjny, sieć, firewall, platformę, czy samą aplikację.
 • Skalowanie – AWS pozwala na brak ograniczeń geograficznych. Twoja aplikacja może znajdować się na serwerach w Sydney, jak i w Kalifornii.

Nie sposób po krótce opisać wszystkich usług, które oferuje AWS. Aktualnie jest ich ponad 150. Aby łatwiej się wśród nich poruszać, zostały połączone w grupy zgodne z ich przeznaczeniem. Są wśród nich:

 • Compute – oferująca moc obliczeniową. Do najważniejszych usług w ramach niej należą Amazon EC2 (Elastic Cloud Compute), czyli maszyna wirtualna (instancja), Amazon Lambda dająca możliwość uruchamiania maszyn za pomocą kodu, czy Amazon ECS pozwalają na zarządzanie kontenerami Dockera.
 • Storage - czyli usługi przechowywania plików. Należą do nich np. Amazon S3 (Simple Storage Service), służący do przechowywania plików statycznych w tzw. bucketach, czy Amazon EFS (Elastic File system), która pozwala na tworzenie systemów plików.
 • Database – czyli bazy danych. Do najpopularniejszych należą Amazon RDS (Relational Datebase Service), czyli relacyjne bazy danych oraz Amazon DynamoDB, czyli nierelacyjne bazy danych.
 • Networking & Content Delivery– sieci i dostarczanie contentu. Tu najciekawsze usługi to Amazon VPC (Virtual Private Cloud), czyli wirtualna chmura prywatna, Amazon Cloudfront będąca CDN pozwalającym na przyśpieszenie ładownia się plików oraz Amazon Route 53 – system DNS.

Pozostałe grupy to Migration & Transfer, Developer Tools, Robotics, Blockchain, Satellite, Management & Governance, Media Services, Machine Learning, Analytics, Security, Identity, & Compliance, Mobile, AR & VR, Application Integration, AWS Cost Management, Customer Engagement, Business Applications, End User Computing, Internet Of Things oraz Game Development.

Przytłacza? Nie martwcie się. Chyba nikt nie zna wszystkich tych usług na pamięć 😉

Czemu na stronie firmy hostingowej pojawia się opis firmy dostarczającej rozwiązania chmurowe? Otóż Kylos to nie tylko doskonały hosting. Bardzo popularnym elementem naszej oferty jest usługa administracji serwerami oraz zarządzania chmurą. Dzięki spełnieniu ściśle określonych i bardzo restrykcyjnych kryteriów uzyskaliśmy status jednego z niewielu partnerów AWS w Polsce.

Oznacza to, że Amazon Web Services sprawdziło nasze kompetencje w zakresie umiejętności posługiwania się ich chmurą oraz poleca współpracę z nami.

Jak możemy Ci pomóc wykorzystać pełnie możliwości chmury? Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz.

Przede wszystkim pomożemy Ci w przenosinach do chmury, dbając, aby migracja przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Sprawdzimy Twoje konto i doradzić jak je ulepszyć, zadbamy o bezpieczeństwo Twojej usługi, czy zoptymalizujemy wydatki związane z użytkowaniem chmury. Ponadto stworzymy wysoce dostępne środowiska, zautomatyzujemy powtarzalne procesy, stworzymy politykę Disaster Recovery, albo przeszkolimy Twój zespół jak efektywnie korzystać z chmury.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Chcesz dowiedzieć się wiecej?

Skontaktuj się z nami!

Najnowsze artykuły z naszego bloga