Nowa infrastruktura w AWS dla Aim Controllers

Łukasz Kwaśniewicz 2019-07-09

Jak sprawić, żeby serwery wytrzymały wzrost obciążenia o ponad 1000%? Jak zapewnić im najwyższą szybkość wczytywania aplikacji dla użytkowników z różnych kontynentów i jednocześnie oszczędzić na transferze? Na te i inne pytania musieliśmy odpowiedzieć, projektując infrastrukturę dla czołowego dostawcy spersonalizowanych padów do gier - firmy AimControllers. Przygotowywali się do jednej z najważniejszych kampanii reklamowych w swojej historii i poprosili nas o pomoc. Jakie były efekty naszych działań? Sprawdźcie sami!

 

Pobierz case study

Założenia 

Firma AimControllers, która produkuje customowe pady do konsoli, planowała kampanię reklamową. Opierała się ona o współpracę z najbardziej znanym i popularnym youtuberem  na świecie – PewDiePie. W 2016 roku magazyn „Time” umieścił go na liście 50 najbardziej wpływowych ludzi na świecie, a jego kanał na You Tube subskrybuje ponad 97 milionów ludzi.  Z góry mogliśmy założyć, że ruch będzie bardzo duży.  Nie było to jedyne utrudnienie. Kolejne to mocno ograniczone czas. Mieliśmy go bardzo mało, przez co praca nad migracją serwisu trwała praktycznie do ostatniej chwili. 

 

Do naszych zadań zaliczało się nie tylko przygotowanie odpowiedniej infrastruktury, ale również przypilnowanie, aby po zakończeniu największej fali pierwszego ruchu, nie płacić za serwery, które nie będą już potrzebne. Dodatkowo musieliśmy pamiętać, że działamy zarówno na rynku europejski, jak i amerykańskim. Rozwiązanie musiało uwzględniać ewentualną latencję w komunikacji dla Klientów z tych 2 regionów. 

Trochę o technologiach

Po audycie infrastruktury, uznaliśmy że najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie infrastruktury Klienta do chmury obliczeniowej Amazon Web Services. Umożliwiło to zaproponowanie infrastruktury autoskalowalnej, z wykorzystaniem m.in. usługi Amazon Aurora Serverless przy jednoczesnej optymalizacji wydatków. Oferuje ona relacyjne bazy danych posiadające autonomiczne skalowanie. Ilość dostępnej mocy obliczeniowej (ACU) uzależniona jest od aktualnego obciążenia. Odpowiednia reguly pozwalają na dodawanie i odejmowanie zasobów w zależności od ruchu. Zgodnie z danymi AWS, Aurora jest nawet do 5 razy szybsza od standardowych baz MySQL.

Oprócz Aurory przy projektowaniu skorzystaliśmy z technologii Cloudflare oraz ELB (Elastic Load Balancer). Pierwsza działała jako CDN, który cachował statyczne pliki. Pozwoliło to na znaczne oszczędności transferu, który jest jedną z opłat, które należy uwzględnić korzystając z chmury. Elastic Load Balancer  odpowiadał za równomierne rozłożenie ruchu w ramach posiadanych instancji oraz regionu, w którym znajdował się dany użytkownik.

Chcesz wiedzieć więcej?

To oczywiście nie wszystkie rozwiązania z których skorzystaliśmy projektując infrastrukturę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej pobierz nasze Case study klikając w poniższy przycisk. Oprócz rozwiązań technicznych dowiecie się z jakim ruchem musiały się zmierzyć serwery oraz  jakie korzyści odniósł Klient przenosząc się do AWS.

 

 

Pobierz case study

Hosting z dyskami SSD

Szukasz szybkiego hostingu z dyskami SSD? Dobrze trafiłeś.

Pakiety hostingowe Kylos to sprawdzone i niezawodne rozwiązanie dla Twojej strony.

Darmowy okres próbny pozwoli Ci sprawdzić naszą ofertę, bez ponoszenia kosztów.

 

Sprawdź nas

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus