Jak stworzyć stronę internetową. Mini-poradnik.

2019-03-20

A więc myślisz o własnej stronie www? Świetnie! Mówi się, że jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz. Oczywiście jest to lekką przesadą, ale już faktem jest to, że większość z nas zarówno informacji, jak i inspiracji szuka przede wszystkim w sieci. Nieważne więc, czy Twoja strona internetowa będzie wizytówką Twojej firmy czy miejscem, w którym prezentujesz swoją pasję – stworzenie jej to dobry pomysł. Ale jak się do tego zabrać?

Krok 1. Hosting

Zacznij od zapoznania się z ofertą hostingu i wykup usługę dla siebie. Istnieją darmowe rozwiązania hostingowe, ale o ile Twoja strona nie ma być blogiem, na którym piszesz tylko dla siebie i kilku znajomych, nie są one dobrym pomysłem,. Wiążą się one z wieloma ograniczeniami, a w przypadku stron firmowych po prostu nie wyglądają profesjonalnie.

Krok 2. Domena

Adres Twojej strony jest ważny. Powinien być prosty – prosty do zapamiętania dla Twoich klientów / użytkowników / czytelników, prosty do przeczytania (i podyktowania przez telefon) oraz prosty do zapisania (zwłaszcza jeśli myślisz również o adresie e-mail we własnej domenie). W Polsce najpopularniejszą domeną jest .pl, dlatego w większości sytuacji ta końcówka sprawdzi się najlepiej. Tutaj możesz sprawdzić, czy dana domena jest dostępna do rejestracji.

Krok 3. CMS

Możesz napisać swoją stronę od zera (albo zlecić to specjaliście), jednak o wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprawdzonego systemu zarządzania treścią, czyli CMS-a. Bardzo popularny jest WordPress. Według danych firmy W3Techs z maja 2018 niemal 1/3 stron w światowym Internecie jest oparta właśnie o WordPressa. Nie bez powodu. To aplikacja dająca spore możliwości, a jednocześnie prosta w obsłudze.

Dzięki temu nie trzeba mieć zaawansowanych umiejętności informatycznych, aby stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę firmową, eleganckie portfolio czy nowoczesny blog. Także aktualizacja takich stron jest wygodna i szybka. Dlatego mamy w swojej ofercie hosting dla stron na WordPressie.

Pamiętaj, że to nie wszystko – ważne są również dobrej jakości treści oraz pozycjonowanie – ale od tych trzech kroków rozpoczniesz tworzenie swojej strony www.
Powodzenia!

Szukasz sprawdzonego hostingu?

Dobrze trafiłeś.

Pakiety hostingowe Kylos to sprawdzone i niezawodne rozwiązanie dla Twojej strony.

Darmowy okres próbny pozwoli Ci sprawdzić naszą ofertę, bez ponoszenia kosztów.

 

Sprawdź nas

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus