Moving Menu

Ostrzeżenie o SMS-ach dotyczących domen .eu

corner Krzysztof Konieczka
Krzysztof Konieczka
2015-08-21
corner Ostrzeżenie o SMS-ach dotyczących domen .eu
Zanotowaliśmy wiele zgłoszeń od naszych klientów dotyczących SMS-ów z ofertą wykupienia wygasającej nazwy domeny z końcówką .eu

Od pewnego czasu do użytkowników domen przychodzą SMS-y z których treści wynika, że w ciągu siedmiu dni nazwa nazwadomeny.eu wygaśnie z powodu braku opłaty. Żeby to się nie stało należy oddzownić lub odpowiedzieć na SMS. Koszt wykupienia takiej nazwy to 99 zł netto. 

Wiadomośc taką otrzymują zazwyczaj osoby, które posiadają już zarejestrowaną domenę. Nazwa proponowanej domeny jest łudząco podobna lub identyczna z aktualnie posiadaną.

Dla przykładu

Domena klienta: Kylos.pl

Domena proponowana w wiadomości: Kylos.eu

Najważniejsze jest to, że domeny te nigdy nie zostały zarejestrowane i nie wymagają odnowienia. Dlatego oceniamy tę praktykę jako nieetyczną i wprowadzającą w błąd.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zarejestrowaniem domeny .eu to wykupując ją w Kylos koszt rejestracji wynosi 30.75 zł brutto. Szczegóły i możliwość zamówienia są na stronie www.kylos.pl/domeny/ 

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Wdrożenie skanera antywirusowego dla hostingu współdzielonego w Kylos

W celu poprawy bezpieczeństwa klientów korzystających z kont hostingowych Brozne, Silver, Gold i Platinum uruchomiliśmy na serwerach Kylos skaner antywirusowy CXS.

Czytaj więcej
photo corner
Dostęp przez SSH na serwerach hostingowych

W końcu jest! Zgodnie z naszymi zapowiedziami wdrożyliśmy dostęp przez SSH dla kont hostingowych.

Czytaj więcej
photo corner
OpenLiteSpeed - wydajny serwer WWW dostępny na serwerach Kylos!

W związku z zapotrzebowaniem na wydajne rozwiązania z zakresu serwerów WWW. Wprowadziliśmy na serwerach VPS i dedykowanych możliwość wyboru środowiska opartego o serwer www OpenLiteSpeed, najnowsze wersje PHP oraz bazę danych MariaDB. OpenLiteSpeed przeznaczony jest przede wszystkim dla osób posiadających rozbudowane witryny, sklepy i portale internetowe przyciągające dużą ilość odwiedzających.

Czytaj więcej