Wdrożenie skanera antywirusowego dla hostingu współdzielonego w Kylos

Marcin Golis 2013-07-04

W celu poprawy bezpieczeństwa klientów korzystających z kont hostingowych Brozne, Silver, Gold i Platinum uruchomiliśmy na serwerach Kylos skaner antywirusowy CXS.

Cel wdrożenia skanera

Skaner został wdrożony, aby w jak największym stopniu móc zadbać o bezpieczeństwo danych przechowywanych na Waszych kontach hostingowych. Baza wirusów skanera jest na bieżąco aktualizowana, zarówno ze strony dostawcy usługi, jak i przez nas. Gdy dostrzegamy nowy rodzaj infekcji, analizujemy jego kod i na podstawie wyróżniających go cech uzupełniamy bazę wirusów skanera. Dzięki temu do maksimum zwiększamy wykrywalność zagrożeń pojawiających się na Waszych hostingach.

Częstotliwość działania skanera

Skaner antywirusowy automatycznie, z ustaloną częstotliwością przeszukuje serwery w celu wykrycia zagrożeń. Dodatkowo, w przypadku podejrzenia zainfekowania plików na serwerze skaner jest uruchamiany manualnie przez  administratora. Jeżeli skaner antywirusowy wykryje na koncie zainfekowane pliki, do właściciela tego konta wysyłany jest raport informujący o zagrożeniu, ze wskazaniem zainfekowanych plików.

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus