Moving Menu

Dostęp przez SSH na serwerach hostingowych

corner Dostęp przez SSH na serwerach hostingowych
W końcu jest! Zgodnie z naszymi zapowiedziami wdrożyliśmy dostęp przez SSH dla kont hostingowych.

Jest on możliwy na kontach  GOLD i PLATINUM.

Czym jest SSH?

SSH, ang. Secure Shel jest protokołem komunikacyjnym stosowanym w sieciach TCP/IP.  SSH służy do zdalnego łączenia terminalowego z komputerami i jest następcą protokołu telnet. Od swojego poprzednika różni się tym, że połączenia wykonywane za pomocą SSH są szyfrowane.

Jak działa SSH

Protokół SSH działa w architekturze klient - serwer na domyślnym porcie 22. Najpopularniejszy zestaw narzędzi służących do zarządzania SSH to pakiet OpenSSH, zainstalowany domyślnie w większości dystrybucji GNU/ Linux i BSD.OpenSSH standardowo zawiera zawiera serwer SSH oraz klienta SSH. W systemie Windows do połączenia przez SSH można użyć programy Putty Natomiast w Linuxie połączenie zazwyczaj jest dostępne standardowo - wystarczy wpisać w konsolę ssh user@IP lub ssh user @nazwa_serwera.

Do czego służy SSH

Za pomocą SSH możemy połączyć się ze zdalnym serwerem i uzyskać dostęp do powłoki systemowej.  W większości dystrybucji GNU/Linux domyślną powłoką jest /bin/bash. Powłoka jest również nazywana konsolą lub terminalem.  Dzięki dostępowi do powłoki systemowej możemy zarządzać serwerem, zmieniać uprawnienia dostępu do plików, tworzyć i przenosić pliki i katalogi, zarządzać archiwami itp.. Na kontach hostingowych dostępny jest limitowany dostęp - nie mamy możliwości instalacji i dodawania nowych narzędzi. W przypadku pozostałych usług, tj serwerów VPSserwerów dedykowanych i cloud serwerów  dostępny jest pełen dostęp root.

Jak uzyskać dostęp do SSH?

Jeżeli masz już konto Gold bądź Platinum, zajrzyj do Bazy Wiedzy i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeżeli natomiast masz niższy pakiet, należy przejść na wyższy. Jak to zrobić?

  • Zaloguj się do swojego Panelu Klienta
  • Kliknij na Serwery w górnej belce
  • Następnie kliknij Edycja przy serwerze, który chcesz podnieść do wyższego pakietu
  • Kliknij Downgrade/ Upgrade i wybierze pakiet Gold lub Platinum
  • Kliknij rejestruj
  • Korzystaj z SSH!

Więcej informacji na temat SSH znajdziecie w naszej Bazie Wiedzy.

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Wdrożenie skanera antywirusowego dla hostingu współdzielonego w Kylos

W celu poprawy bezpieczeństwa klientów korzystających z kont hostingowych Brozne, Silver, Gold i Platinum uruchomiliśmy na serwerach Kylos skaner antywirusowy CXS.

Czytaj więcej
photo corner
Dostęp przez SSH na serwerach hostingowych

W końcu jest! Zgodnie z naszymi zapowiedziami wdrożyliśmy dostęp przez SSH dla kont hostingowych.

Czytaj więcej
photo corner
OpenLiteSpeed - wydajny serwer WWW dostępny na serwerach Kylos!

W związku z zapotrzebowaniem na wydajne rozwiązania z zakresu serwerów WWW. Wprowadziliśmy na serwerach VPS i dedykowanych możliwość wyboru środowiska opartego o serwer www OpenLiteSpeed, najnowsze wersje PHP oraz bazę danych MariaDB. OpenLiteSpeed przeznaczony jest przede wszystkim dla osób posiadających rozbudowane witryny, sklepy i portale internetowe przyciągające dużą ilość odwiedzających.

Czytaj więcej