Platformy e-sklepów dostępne na serwerach Kylos

Marcin Golis 2014-03-17
Najpopularniejszą formą prowadzenia biznesu w sieci jest sklep Internetowy. Decydując się na rozpoczęcie takiej działalności mamy do wyboru kilka rozwiązań: aplikacje SaaS, sklepy pudełkowe oraz darmowe platformy w oparciu których możemy zbudować swój wymarzony sklep. I właśnie tymi ostatnimi zajmiemy się w naszym artykule.

Stwórz swój własny sklep Internetowy!

Darmowe platformy e-commerce są bardo rozsądnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy stworzyć nasz pierwszy sklep Internetowy, ponieważ nie musimy ponosić kosztu budowy silnika sklepu, który jest już przygotowany i dostępny całkowicie za darmo. Nie musimy się również obawiać jego niedopracowania, ponieważ najpopularniejsze darmowe moduły do postawienia sklepu Internetowego są cały czas aktualizowane i rozwijane przez bardzo aktywne społeczności (działają na tej samej zasadzie co Wordpress). Dzięki temu, otwierając pierwszy sklep w sieci będziemy mogli skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na jego wyglądzie i funkcjonalności.

Co zyskujemy dzięki skorzystaniu z darmowego skryptu?

Korzystanie z darmowego skryptu sklepowego ma wiele zalet:

 1. Wysoka użyteczność i funkcjonalność. Ponieważ skrypty rozwijane są przez społeczności, wszystkie przydatne funkcje są szybko implementowane do kodu.  Dzięki temu otrzymujemy narzędzie w pełni dostosowane do potrzeb rynku
 2. Niezawodność. Społeczność pracująca nad rozwojem platformy dba o to, żeby była jak najbardziej niezawodna i pozbawiona błędów.
 3. Łatwa rozbudowa. Dzięki dużej ilości modułów możemy łatwo i szybko rozbudowywać nasz sklep.
 4. Łatwa modyfikacja wyglądu. Sklepy oparte o darmowe platformy pozwalają na łatwe dodanie gotowego szablonu wyglądu, dzięki czemu dostosowanie wizualnej strony sklepu do naszych oczekiwań będzie dziecinnie proste.
 5. Popularność. Jeżeli nie będziemy mogli sobie poradzić z dostosowaniem sklepu do naszych potrzeb, bez problemu znajdziemy programistę, który nam w tym pomoże!

PrestaShop

Obecnie jeden z najpopularniejszych skryptów sklepowych dostępnych za darmo. Oferuje bardzo duże możliwości, takie jak:

 • edytor WYSIWYG
 • łatwe zarządzanie optymalizacją SEO
 • dowolną liczbę wersji jezykowych sklepu
 • fakturowanie
 • płatności on-line
 • obsługa kanałów RSS
 • tagowanie produktów
 • wyszukiwanie produktów
 • porównanie cech kilku produktów jednocześnie;
 • import danych ze sklepów opartych na osCommerce

Konto hostinowe spełniające wymagania Prestashop: https://www.kylos.pl/hosting-dla-prestashop/

Magento

Kolejny bardzo popularny skrypt sklepowy dostępny zupełnie za darmo. Oferuje taką samą funkcjonalność jak PrestaShop. Niestety, w stosunku do poprzednika ma pewną bardzo istotną wadę -  bardzo obciąża serwer, przez co nie polecamy instalowania tego skryptu na tradycyjnym hostingu, dlatego można z niego  korzystać mając do dyspozycji co najmniej serwer VPS, choć najlepiej instalować go na serwerze dedykowanym, dzięki czemu zyskamy 100% gwarancję sprawnego i płynnego działania naszego sklepu.

Sprawdź jaki serwer wybrać pod Magento: https://www.kylos.pl/serwer-magento/

osCommerce

OsCommerce to lekki i przyjazny dla użytkownika (zarówno administratora jak i klienta końcowego) skrypt sklepu Internetowego. Aktywne community zapewnia szybkie wsparcie przy rozwiązywaniu typowych dla niego problemów.

Wydajne konto hostingowe dla osCommerce: https://www.kylos.pl/hosting-dla-oscommerce/

Zen Cart

ZenCart to skrypt będący rozwinięciem osCommerce (pracę nad nim rozpoczęli programiści, którzy tworzyli wcześniej osCommerce). ZenCart jest bardziej rozbudowany niż wspomniany wcześniej skrypt.

Quick.Cart

Jest to skrypt  dedykowany małym i średnim sklepom, mającym w swojej bazie nie więcej niż 2000 produktów. Co ciekawe, nie wymaga on obsługi baz SQL.  Niestety, wiele przydatnych funkcji (np. moduł obsługujący płatności on-line) jest płatne.

To nie koniec!

Oczywiście to jedynie ułamek skryptów sklepowych, które możecie zainstalować zupełnie za darmo na swoim serwerze (w Kylos jest to banalnie proste - wystarczy skorzystać z auto instalatora aplikacji Softaculous). Jeżeli macie swoje ulubine skrypty sklepowe, które nie zostały tutaj wymienione, powiedzcie nam o tym, a my zaktualizujemy naszą listę.

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus