Czy darmowe hostingi w rzeczywistości są darmowe?

Marcin Golis 2013-10-15

W sieci można znaleźć mnóstwo ofert darmowych hostingów. Czy jednak te darmowe hostingi w rzeczywistości są darmowe? Postaram się znaleźć odpowiedź na to pytanie w moim dzisiejszym wpisie.

Darmowy, ale...

Osoby chcące założyć swoją pierwszą stronę www często trafiają  do firm, które oferują darmowe hostingi. Namnożenie słowa darmowy na stronie www potrafi sprawić, że Internauta nie mający zbyt dużego pojęcia o działaniu usług hostingowych zdecyduje się na wzięcie takiego  serwera, bez dokładnego wczytywania się w ofertę.  I wtedy zaczynają się problemy!

Wszechobecne reklamy

Największą bolączką darmowych hostingów są wszechobecne reklamy. To właśnie wyświetlanie reklam na naszej stronie www jest opłatą za darmowe miejsce na serwerze. Jest to dość uciążliwe i nie wpływa korzystnie na wizerunek strony www. Oczywiście reklamy można usunąć, ale to kosztuje. A wtedy dostajemy płatny hosting z pewną bardzo uciążliwą bolączką...

Pomoc techniczna

A raczej jej brak. W Kylos, wykupując nawet najmniejszy pakiet hostingowy Bronze dostajecie gwarantowaną, wielokanałową pomoc techniczną 24/7/365. W przypadku darmowych hostingów, z których za opłatą usunięte zostały reklamy, nadal pomoc techniczną możemy uzyskać tylko za pomocą  forum. A przecież zawsze istnieje sytuacja, że coś się stanie i będziemy potrzebować wsparcia. Wtedy na pomoc będziemy musieli nieco poczekać.

Jedno IP

Współdzielone IP jest standardem w przypadku hostingów, jednak na darmowych serwerach może być to szczególnie uciążliwe. Dlaczego? Ponieważ darmowe hostingi często wykorzystywane są do budowania zapleczy dla stron wykorzystywanych w BlacHatSeo. Może się więc okazać, że z powodu IP, które było wykorzystywane w takich działaniach będzie cierpieć nasza bogu ducha winna strona www. Podałem tutaj tylko 3 najczęstsze problemy występujące na darmowych hostingach, które są bardzo uciążliwe, ale mało kto zwraca na nie uwagę podczas ataku słowa darmowy. Osobną kwestią jest wizerunek właściciela strony www, który przez to, że stoi ona na darmowym serwerze nie jest najlepszy. Dlatego też lepiej wydać 50 PLN na normalny serwer, niż męczyć się z jego darmową odmianą. Cena jest niewielka, a różnica będzie odczuwalna. Nasze konta hostingowe zaczynają się już od 49 zł brutto rocznie.

Czy to już koniec

Nie podałem tutaj wszystkich bolączek z jakimi borykają darmowe hostingi, ponieważ jest ich sporo więcej. Nie twierdzę, że darmowe hostingi to samo zło, aczkolwiek według mnie mają one więcej wad niż zalet. Oczywiście jest to moja bardzo subiektywna opinia, każdego kto się z nią nie zgadza zachęcam do dyskusji!

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus