Masz pytania? Zadzwoń: +48 42 299 67 33
Znamy już nazwę nowego Androida. Nadchodzi...Oreo.

Znamy już nazwę nowego Androida. Nadchodzi...Oreo.

Łukasz Kwaśniewicz
2017-08-22

Google zaprezentował nową wersję swojego systemu operacyjnego. Nie dowiedzieliśmy się wiele nowego, gdyż od kilku miesięcy znane już były jego główne funkcjonalności. Najważniejszą niewiadomą była nazwa. Od wczoraj wiemy już, że nowy Android w wersji 8.0 będzie się nazywać „Oreo”.

Premiera nowego systemu zbiegła się z zaćmieniem Słońca i jak można zobaczyć w prezentacji, nie była to przypadkowe. No właśnie…czy na pewno była to prezentacja? Wszyscy spodziewali się demonstracji możliwości Androida, a zobaczyli głównie film o robocie posiadającym super moce. Widocznie Google uznało, że o samym systemie wiemy już tyle, iż prezentacja jego możliwości nie jest konieczna.

Co przyniesie nam nowy system?

Jak donosi oficjalny blog Google, nowy system jest mądrzejszy, szybszy i mocniejszy, niż kiedykolwiek. Jest również bezpieczniejszy. Google Play Protect skanuje zawartość Sklepu Play i smartfonu oraz dodatkowo ochroni użytkowników przez złośliwym oprogramowaniem. Inną nowością jest funkcjonalność picture-in-picture, która pozwoli na oglądanie dwóch aplikacji w tym samym czasie. 

To tylko niektóre z nowości, które przyniesie Oreo. Jeśli interesuje Was więcej z nich, informacje można znaleźć na oficjalnym blogu Google.

Oreo transformation

Kiedy możemy spodziewać się aktualizacji?

Nie jest niespodzianką, że w pierwszej kolejności otrzymają ją smartfony Google. Jeśli posiadasz sprzęt od innego producenta, aktualizacja powinna nastąpić jeszcze w tym roku, ale jak wiadomo, wszystko ostatecznie zależeć będzie od sprzętu, operatora oraz regionu, w którym się znajdujesz.

 

Szukasz hostingu? Sprawdź Kylos. Skorzystaj z darmowego okresu testowego i zostań z nami na dłużej.

Zapraszamy na naszą stronę.

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus