Moving Menu

Znamy już nazwę nowego Androida. Nadchodzi...Oreo.

corner Łukasz Kwaśniewicz
Łukasz Kwaśniewicz
2017-08-22
corner Znamy już nazwę nowego Androida. Nadchodzi...Oreo.
Google zaprezentował nową wersję swojego systemu operacyjnego. Nie dowiedzieliśmy się wiele nowego, gdyż od kilku miesięcy znane już były jego główne funkcjonalności. Najważniejszą niewiadomą była nazwa. Od wczoraj wiemy już, że nowy Android w wersji 8.0 będzie się nazywać „Oreo”.

Premiera nowego systemu zbiegła się z zaćmieniem Słońca i jak można zobaczyć w prezentacji, nie była to przypadkowe. No właśnie…czy na pewno była to prezentacja? Wszyscy spodziewali się demonstracji możliwości Androida, a zobaczyli głównie film o robocie posiadającym super moce. Widocznie Google uznało, że o samym systemie wiemy już tyle, iż prezentacja jego możliwości nie jest konieczna.

Co przyniesie nam nowy system?

Jak donosi oficjalny blog Google, nowy system jest mądrzejszy, szybszy i mocniejszy, niż kiedykolwiek. Jest również bezpieczniejszy. Google Play Protect skanuje zawartość Sklepu Play i smartfonu oraz dodatkowo ochroni użytkowników przez złośliwym oprogramowaniem. Inną nowością jest funkcjonalność picture-in-picture, która pozwoli na oglądanie dwóch aplikacji w tym samym czasie. 

To tylko niektóre z nowości, które przyniesie Oreo. Jeśli interesuje Was więcej z nich, informacje można znaleźć na oficjalnym blogu Google.

Oreo transformation

Kiedy możemy spodziewać się aktualizacji?

Nie jest niespodzianką, że w pierwszej kolejności otrzymają ją smartfony Google. Jeśli posiadasz sprzęt od innego producenta, aktualizacja powinna nastąpić jeszcze w tym roku, ale jak wiadomo, wszystko ostatecznie zależeć będzie od sprzętu, operatora oraz regionu, w którym się znajdujesz.

 

Szukasz hostingu? Sprawdź Kylos. Skorzystaj z darmowego okresu testowego i zostań z nami na dłużej.

Zapraszamy na naszą stronę.

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Wdrożenie skanera antywirusowego dla hostingu współdzielonego w Kylos

W celu poprawy bezpieczeństwa klientów korzystających z kont hostingowych Brozne, Silver, Gold i Platinum uruchomiliśmy na serwerach Kylos skaner antywirusowy CXS.

Czytaj więcej
photo corner
Dostęp przez SSH na serwerach hostingowych

W końcu jest! Zgodnie z naszymi zapowiedziami wdrożyliśmy dostęp przez SSH dla kont hostingowych.

Czytaj więcej
photo corner
OpenLiteSpeed - wydajny serwer WWW dostępny na serwerach Kylos!

W związku z zapotrzebowaniem na wydajne rozwiązania z zakresu serwerów WWW. Wprowadziliśmy na serwerach VPS i dedykowanych możliwość wyboru środowiska opartego o serwer www OpenLiteSpeed, najnowsze wersje PHP oraz bazę danych MariaDB. OpenLiteSpeed przeznaczony jest przede wszystkim dla osób posiadających rozbudowane witryny, sklepy i portale internetowe przyciągające dużą ilość odwiedzających.

Czytaj więcej