Zmiany, zmiany - część pierwsza!

Marcin Golis 2013-12-17

Tak jak obiecywaliśmy w ostanim wpisie dziś prezentujemy Wam pierwszą nowość wprowadzoną z okazji naszych 10 urodzin. Prezentujemy Wam nowy, odmieniony i rozbudowany o wiele przydatnych funkcjonalości Panel Klienta!

Odmieniony Panel Klienta

Decydujac się na odświeżenie Panelu Klienta chcieliśmy poprawić jego wygląd wizualny oraz w maksymalnym stopniu podnieść jego uzyteczność i funkcjonalność, poprzez zaimplementowanie w nim nowych funkcji, które dotychczas nie były tak łatwo dostępne.

Uproszczenie strony głównej

Pierwszą zmianą, która rzuca się w oczy jest jest zmieniony wygląd strony głównej, dający szybszy i wygodniejszy dostęp do wszystkich podstawowych funkcjonalności Panelu Klienta takich jak:

 • historia wysyłanych zgłoszeń
 • formularz kontaktowy
 • Baza Wiedzy

Zmiany wprowadzone na stronie głównej wdrożyliśy również na pozostałych podstronach Panelu, dzięki czemu ma on teraz jednolity i spójny wygląd.

panel klienta - widok ogólny

cPanel Extended!

Jednak to nie zmiany wizualane, ale wprowdzanie cPanel Extended jest najważniejszą nowościa wprowadzoną w odświeżonym Panelu Klienta!

Czym jest cPanel Extended?

cPanel Extended jest uproszczoną wersją cPanelu, dostępną dla użytkowników hostingów Bronze, Silver, Gold i Platinu, dajacą maksymalnie szybki i prosty dostęp do najważniejszych funkcji, które dotychczas były dostępne jedynie poprzez cPanel. Dzięki temu, aby wykonać najczęstsze czynności nie musicie już logować się do cPanelu - możecie wykonać je z poziomu Panelu Klienta.

Jak skorzystać z funkcjicPanel Extended?

Aby skorzystać z nowych funkcjonalności Panelu Klienta, należy najechać na Usługi następnie kliknąć Twoje Usługi. Po przejsciu do strony z wykazem usług klikamy na przycisk Zarządzaj.Zostaniemy wtedy przeniesieni do cPanel Extended.

wejście do cpextd

Po kliknięciu w przycisk Zarządzaj jesteśmy przenoszeni do nowej karty, w której prezentowane są podstawowe dane dotyczące naszego serwera.  Użytkownicy posiadajacy serwery hostingowe po klinięciu w przycisk Zarządzaj  Serwerem zostaną przekierowani do cPanel Extended.  Jego możliwości zaprezentujemy w następnym akapcie.

 

zarządzanie- serwerem

 

Funkcje cPanel Extended

Po przejsciu do cPanel Extended mamy dostęp do następujących funkcji: Zarządzaj kontem:

 1. Konta FTP Tutaj możemy dodawać, usuwać i edytować konta FTP przypisane do naszego serwera
 2. Statystyki WWW W tym miejscu mamy wgląd w szczegółowe statystyki naszych stron www
 3. Zarządzaj SSL W tym miejscu mamy możliwość zarządzania certyfikatami SSL wystawionymi dla naszej domeny
 4. Unban IP Ta funkcja służy natomiast do zdejmowania blokad nałożonych na nasz adres IP

Domeny:

 1. Zarządzaj subdomenami W tym miejscu możemy dodawać i usuwać subdomeny oraz zarządzać ich przekierowaniami
 2. Podepnij domenę W tym miejscu mamy możliwość podpinania domen oraz zarządzania domenami wcześniej podpiętymi

Poczta:

 1. Sprawdź Pocztę Kliknięcie w to pole przeniesie nas do Webmaila, w którym będziemy mogli sprawdzić naszą pocztę
 2. Zarządzaj Skrzynkami Tutaj natomiast mamy możliwość zarządzania skrzynkami pocztowymi znajdujacymi się na naszym serwerze. możemy je tworzyć, usuwać a także zmieniać hasła do nich i limity pojemności
 3. Przekieruj Pocztę W tyn niejscu mamy natomiast możliwość zarządzania przekierowaniami poczty na inne adresy mailowe

Opcje zaawansowane:

 1. Zarządzaj Bazami Danych W tym miejscu mamy możliwość szybkiego i łatwego zarządzania bazami danych na naszym serwerze hostingowym
 2. Zarządzaj Cronem Po kliknięciu w ten przycisk będziemy mogli szybko dodać zadanie do Cron

Zaloguj się do:

 1. PHPMyAdmin
 2. CPANEL
 3. Zainstaluj Aplikację

Przyciski, zgodnie z opisem, służą do logowania do PHPMyAdmin oraz do pełnej wersji cPanel-u. Dzięki przyciskowi Zainstaluj Aplikację możemy natomiast dostać się do autoinstalatora aplikacji, za pomocą którego w łatwy sposób możemy postawić na przykład Wordpressa.

opis panelu 2

Korzystanie z hostingu jeszcze nigdy nie było tak proste!

Mamy nadzieję, że wdrozenie cPanel Extended w znacznym stopniu ułatwi Wam korzystanie z naszych usług hostingowych. Został on wprowadzony właśnie po to, aby wszystko było jak najłatwiejsze, jak najprostsze i intuicyjne. Jesteśmy otwarci na nasze opinie, dzięki którym w przyszłosci będzziemy mogli jeszcze bardziej zoptymalizować Panel Klienta, aby był on jak najbardziej dopasowany do Waszych potrzeb i wymagań!Aby zalogować się do Panelu Klienta, kliknij tutaj:Zaloguj się do Panelu Klienta bądź kliknij przycisk Login w prawym górnym rogu strony.

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus