Twój własny blog w 5 minut? To takie proste!

Marcin Golis 2013-06-05

Pogoda nie zachęca do jakiejkolwiek aktywności poza domem. W kalendarzu czerwiec a za oknem marzec. Dlatego mamy dla Was propozycję, dzięki której nie będziecie się nudzić i poznacie mnóstwo nowych, ciekawych osób. Tą propozycją jest założenie bloga w Kylos.pl!

Dlaczego lepiej mieć bloga na własnym serwerze i pod własną domeną?

W sieci jest mnóstwo platform służących do blogowania. Niby wszystko pięknie i ładnie, ale.... blog założony na subdomenie nigdy nie będzie w pełni Wasz! To taka sama sytuacja jak wynajmowanie mieszkania. Niby macie umowę, urządzacie takie mieszkanie w miarę możliwości, dbacie o nie, sprzątacie, tworzycie w nim swój kącik aż do dnia, kiedy nagle i niespodziewanie zjawi się właściciel z wypowiedzeniem umowy. I wszystko znika, a Wy musicie szukać nowego miejsca, w którym zaczniecie wszystko od początku. Tak samo jest z blogami stawianymi na platformach. Niby można zrobić tam wiele, ale właściciel serwisu w każdej chwili może skasować Waszego bloga. I wtedy cała Wasza praca, materiały i przyjaciele obserwujący bloga znikają. Dlatego zdecydowanie lepszym wyjściem jest założenie bloga we własnej domenie i przechowywanie go na serwerze Kylos. Jest to 100% gwarancja tego, że zniknie on z sieci tylko wtedy gdy sami go z niej usuniecie!

Gdy mamy już domenę i serwer

Pora zacząć blogowanie! Jak się do tego zabrać? Nie musicie wstukiwać w wyszukiwarkę zapytań o to, jak zainstalować Wordpressa na serwerze, nie musicie męczyć się z edycją plików ani wysyłaniem ich na serwer. W Kylos możecie zacząć blogować w kilka minut po otrzymaniu dostępu do serwera. Wystarczy kilka kliknięć i już.

Klik, klik,  Hello World!

Metodą pozwalającą na uniknięcie męczącej manualnej instalacji CMS-a z którego będziemy korzystać podczas blogowania jest Softaloculus . Jest to specjalna aplikacja, do której macie dostęp wprost z Waszego (c)Panelu (jeżeli nie wiecie jak się do niego zalogować, tutaj pokazujemy, jak to zrobić). Dzięki niej w ciągu minuty będziecie mogli rozpocząć blogowanie! Aby założyć swojego bloga, po zalogowaniu się do (c)Panelu klikamy Softaculous Auto Installer. Przechodzimy do panelu aplikacji. Tam, wybieramy skrypt, który chcemy zainstalować. Po kliknięciu na nazwie CMSa, którego chcemy zainstalować, należy podać:

  • login administratora (Admin User:)
  • hasło administratora (Admin Pass:)
  • jeszcze raz hasło administratora (Admin Password (Again):)
  • swój e-mail (Email:- pole powinno zostać wypełnione automatycznie)
  • adres www, pod którym ma zostać zainstalowany dany CMS (Installation URL:)
  • prefiks nazw tabel w bazie (Table Prefix:) - to pole pozostawiamy najlepiej bez zmian
  • nazwę bazy danych (MySQL DB:) - wybieramy "Create new database" celem instalacji na nowej bazie (zalecane) lub wybieramy założoną już przez nas wcześniej bazę z dostępnej listy

Kliknięcie przycisku "Install" rozpoczyna proces instalacji wybranego CMSa pod żądanym adresem www. Proces instalacji trwa kilkadziesiąt sekund. Po jego zakończeniu klikamy w link, podajemy nazwę użytkownika i hasło i... zaczynamy blogowanie! Teraz widzicie, że blogowanie z Kylos.pl jest dziecinnie łatwe i przyjemne! Zapraszamy do zabawy! Kto wie, może blog stanie się Waszym sposobem na życie?

Hosting z dyskami SSD

Szukasz szybkiego hostingu z dyskami SSD? Dobrze trafiłeś.

Pakiety hostingowe Kylos to sprawdzone i niezawodne rozwiązanie dla Twojej strony.

Darmowy okres próbny pozwoli Ci sprawdzić naszą ofertę, bez ponoszenia kosztów.

 

Sprawdź nas

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus