Trasa do serwera

Piotr Kmita 2013-03-08

Interesuje Was, jak poznać ścieżkę, która prowadzi do serwera? W moim dzisiejszym wpisie pokazuję, jak to zrobić.

Witajcie! W  moim dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać Wam, jak wygląda trasa jaką komputer łączy się z serweram.

Trasa do serwera

Do sprawdzania tras pakietów służy mnóstwo darmowych narzędzi. Co najciekawsze, każdy z popularnych systemów operacyjnych ma też własne narzędzie do ich sprawdzania.

Windows 7

System operacyjny windows 7, jak i starsze wersje mają wbudowane narzędzie do sprawdzania tras pakietów. Aby z niego skorzystać należy otworzyć konsole systemu i wydać polecenie „tracert adres_IP” lub „tracert adres_strony_www” adres_IP – dowolny adres IP serwera który chemy sprawdzić adres_strony_www – dowolny adres strony www którą chcemy sprawdzić

Linux

W systemie operacyjnym Linux jedyną różnicą w stosunku do Windowsa jest tylko nazwa polecenia. W konsoli należy wydać polecenie „traceroute adres strony”.

Zrób to za pomocą strony...

Istnieje także dużo witryn, na których możemy sprawdzić trasę do serwera z innego kraju. Jedną z takich stron jest ta witryna.

... bądź programu

Możemy znaleźć także  darmowe programy do sprawdzania tras, które dodatkowo posiadają wiele dodatkowych możliwości  Jednym z takich programów jest WhatsUp Gold Visual TraceRoute Tool 1.0.  Tutaj zamieszczam link do programu.

Widzicie jakie to proste?

Jak pokazałem, nie ma w tym nic trudnego. Teraz, jeśli chcecie sprawdzić trasę do waszego serwera wystarczy wydać polecenie tracert lub traceroute i podać adres IP lub nazwę strony www. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące tego tematu, napiszcie je w komentarzu, a ja z przyjemnością Wam na nie odpowiem!

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus