Moving Menu

Trasa do serwera

corner Piotr Kmita
Piotr Kmita
2013-03-08
corner Trasa do serwera
Interesuje Was, jak poznać ścieżkę, która prowadzi do serwera? W moim dzisiejszym wpisie pokazuję, jak to zrobić.

Witajcie! W  moim dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać Wam, jak wygląda trasa jaką komputer łączy się z serweram.

Trasa do serwera

Do sprawdzania tras pakietów służy mnóstwo darmowych narzędzi. Co najciekawsze, każdy z popularnych systemów operacyjnych ma też własne narzędzie do ich sprawdzania.

Windows 7

System operacyjny windows 7, jak i starsze wersje mają wbudowane narzędzie do sprawdzania tras pakietów. Aby z niego skorzystać należy otworzyć konsole systemu i wydać polecenie „tracert adres_IP” lub „tracert adres_strony_www” adres_IP – dowolny adres IP serwera który chemy sprawdzić adres_strony_www – dowolny adres strony www którą chcemy sprawdzić

Linux

W systemie operacyjnym Linux jedyną różnicą w stosunku do Windowsa jest tylko nazwa polecenia. W konsoli należy wydać polecenie „traceroute adres strony”.

Zrób to za pomocą strony...

Istnieje także dużo witryn, na których możemy sprawdzić trasę do serwera z innego kraju. Jedną z takich stron jest ta witryna.

... bądź programu

Możemy znaleźć także  darmowe programy do sprawdzania tras, które dodatkowo posiadają wiele dodatkowych możliwości  Jednym z takich programów jest WhatsUp Gold Visual TraceRoute Tool 1.0. Tutaj zamieszczam link do programu.

Widzicie jakie to proste?

Jak pokazałem, nie ma w tym nic trudnego. Teraz, jeśli chcecie sprawdzić trasę do waszego serwera wystarczy wydać polecenie tracert lub traceroute i podać adres IP lub nazwę strony www. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące tego tematu, napiszcie je w komentarzu, a ja z przyjemnością Wam na nie odpowiem!

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Konfiguracja routera bezprzewodowego

Macie problem z konfiguracją routera bezprzewodowego? W moim wpisie pokazuję jak poradzić sobie z tym poradzić.

Czytaj więcej
photo corner
Konfiguracja sieci lokalnej, część I (Windows)

Macie problem ze skonfigurowaniem sieci lokalnej? W moim wpisie pokazuję, jak poradzić sobie z tym poradzić!

Czytaj więcej
photo corner
Co oznacza pojęcie IP?

Każdy z Was na pewno spotkał się już z pojęciem adres IP, ale czy tak naprawdę każdy z Was wie, pod jakim adresem strona jest identyfikowany w sieci Internet? Czy wiecie, jak sprawdzić IP swojej strony WWW oraz jak dowiedzieć się, jak wiele domen jest zarejestrowanych na tym samym adresie IP? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć, to zapraszam do lektury.

Czytaj więcej