Moving Menu

Jak przetransferować domenę od zewnętrznego rejestratora do Kylos?

corner Marcin Golis
Marcin Golis
2013-10-22
corner Jak przetransferować domenę od zewnętrznego rejestratora do Kylos?
Cześć! Często pytacie nas o to, w jaki sposób można przenieść do nas domenę od innego rejestratora. W tym artykule opisujemy, jak przeprowadzić ten proces.

Krok 1 - uzyskanie kodów autoryzacyjnych

Procedurę przeniesienia domeny należy zacząć od uzyskania kodu autoryzacyjnego domeny (domen), które chcemy przenieść. Kod uzyskamy kontaktując się z obecnym rejestratorem domeny (jeżeli jest ona zarejestrowana w firmie pośredniczącej).  Jeżeli domena jest zarejestrowana bezpośrednio w NASK, kod autoryzacyjny nie jest potrzebny. Dodatkowo, do przeprowadzenia transferu domeny potrzebny jest adres e-mail wykorzystany przy jej rejestracji, ponieważ zostanie na niego wysłany link autoryzujący transfer. Wyjątkiem są tutaj domeny .eu, ponieważ ich transfer nie jest autoryzowany za pomocą wiadomości e-mail.

Krok 2 - zgłoszenie domen do transferu

Jeżeli mamy już kody autoryzacyjne domeny, oraz upewniliśmy się, że mamy dostęp do adresu e-mali wykorzystanego przy rejestracji można rozpocząć proces przeniesienia. Aby go zainicjować należy skorzystać z formularza dostępnego tutaj.

Dalszym procesem transferu domen zajmiemy się my.

Ile trwa przeniesienie domeny?

Czas potrzebny na przeniesienie domeny zależy od jej rodzaju. I tak, transfer domen polskich (.pl, .com.pl, .org.pl itd.) trwa z maksimum 24 godziny. Taki sam okres czasu potrzebny jest na transfer domeny .eu. Natomiast transfer domen globalnych, na przykład .com trwa maksymalnie 10 dni.

Cena transferu

W zależności od domeny, transfer jest darmowy bądź płatny. W przypadku domen krajowych (.pl, .com.pl, .org.pl itd.) transfer jest bezpłatny, jednak nie przedłuża on okresu rejestracyjnego domeny. W przypadku domeny .eu i domen globalnych (.com, .org itd.) transfer jest płatny, ale przedłuża on okres rejestracyjny domeny o rok. Aktualny cennik domen znajduje się tutaj

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Różnice między serwerami dedykowanymi i cloud serwerami

Cześć! Wiemy już czym charakteryzują się 4 rodzaje usług hostingowych. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam różnicę się od siebie stojące w zimnych serwerowniach ciężkie, stalowe i w pełni fizyczne serwery dedykowane i kryjące się pod tajemniczą i zwiewną nazwą wirtualne cloud serwery. Zatem, do dzieła!

Czytaj więcej
photo corner
Różnice między usługami hostingowymi

Cześć! Wiecie czym różnią 4 rodzaje usług hostingowych : hosting współdzielony, serwery VPS, serwery dedykowane i cloud serwery?

Czytaj więcej
photo corner
Jak przebiega migracja z serwera na serwer?

Wielokrotnie spotykaliśmy się z pytaniem jak wygląda migracja z hostingu X do środowiska Kylos, dlatego w tym wpisie postanowiliśmy Wam przedstawić ten proces.

Czytaj więcej