Moving Menu

Do kogo należy Twoja strona www?

corner Marcin Golis
Marcin Golis
2013-03-29
corner Do kogo należy Twoja strona www?
Macie stronę www, a na niej dobrze prosperujący biznes? Upewnijcie się, kto jest właścicielem domeny w której działacie. Dzięki temu możecie uniknąć przykrej niespodzianki!
Pytanie to wydaje się paradoksem, bo jak coś Twojego może być czyjeś, to jednak  nim nie jest. Zapytasz "jak to?". Już wyjaśniam.

Twoja strona może należeć do Twojego pracownika

Przeczytałem ostatni gdzieś, nie pamiętam dokładnie gdzie o pewnym e-biznesie o nazwie powiedzmy Perełki.  Sklep działał (bo już nie działa, ale o tym później) w domenie perełki.pl. Zajmował się sprzedażą kosmetyków do higieny jamy ustnej. Pewnego dnia firma zwolniła swojego informatyka. I wiecie co? Razem z nim straciła swoją domenę, a co za tym idzie budowaną przez kilka lat markę. Stało się tak, ponieważ właścicielem adresu perełki.pl był INFORMATYK, który podał swoje dane osobowe przy rejestracji domeny. Zrozpaczony właściciel chciał iść z tym do sądu, mówiąc, że został przez informatyka okradziony. Ale "dura lex, sed lex" z prawnego punktu widzenia wszystko było w porządku na korzyść informatyka, adres nie był zarejestrowanym znakiem handlowym, więc nikt nikogo nie okradł.

Uważajcie!

Dlatego radzę Wam, żebyście upewnili się do kogo należy Wasz adres www. Czy do Was, czy może do kolegi, przyjaciela, dziewczyny, matki a może informatyka firmy? I jeżeli nie jest Waszą własnością, to dołóżcie wszelkich starań, żeby się nią stał. W przeciwnym przypadku coś, co jest Twoje może okazać się nie Twoje. W najlepszym przypadku narazicie się tylko na koszty, ponieważ właściciel domeny może chcieć Wam ją sprzedać, wiedząc jak bardzo jest dla Was cenna, w najgorszym utracicie tak naprawdę cały biznes!
comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Cel mojej strony internetowej to…

Przeglądając różne strony, ciągle natrafiam na witryny pozbawione celu. Zanim zaczniesz zastanawiać się nad wyborem CMS i skórki, pomyśl jakie założenia ma spełniać Twoja strona. Ważne jest, aby Twoja witryna realizowała mierzalne cele.

Czytaj więcej
photo corner
Wszystko, co musisz wiedzieć o Google AdWords

Czym jest Google AdWords, jak działa, jakie są jego zalety i koszty? Tego i jeszcze kilku pożytecznych informacji dowiesz się z mojego wpisu!

Czytaj więcej
photo corner
Najczęstsze błędy przy zakładaniu strony www

Założenie strony www to bułka z masłem? Nie! Dlatego przygotowałem dla Was listę najczęściej popełnianych przy zakładaniu strony Internetowej błędów.

Czytaj więcej