Do kogo należy Twoja strona www?

Marcin Golis 2013-03-29

Macie stronę www, a na niej dobrze prosperujący biznes? Upewnijcie się, kto jest właścicielem domeny w której działacie. Dzięki temu możecie uniknąć przykrej niespodzianki!

Pytanie to wydaje się paradoksem, bo jak coś Twojego może być czyjeś, to jednak  nim nie jest. Zapytasz "jak to?". Już wyjaśniam.

Twoja strona może należeć do Twojego pracownika

Przeczytałem ostatni gdzieś, nie pamiętam dokładnie gdzie o pewnym e-biznesie o nazwie powiedzmy Perełki.  Sklep działał (bo już nie działa, ale o tym później) w domenie perełki.pl. Zajmował się sprzedażą kosmetyków do higieny jamy ustnej. Pewnego dnia firma zwolniła swojego informatyka. I wiecie co? Razem z nim straciła swoją domenę, a co za tym idzie budowaną przez kilka lat markę. Stało się tak, ponieważ właścicielem adresu perełki.pl był INFORMATYK, który podał swoje dane osobowe przy rejestracji domeny. Zrozpaczony właściciel chciał iść z tym do sądu, mówiąc, że został przez informatyka okradziony. Ale "dura lex, sed lex" z prawnego punktu widzenia wszystko było w porządku na korzyść informatyka, adres nie był zarejestrowanym znakiem handlowym, więc nikt nikogo nie okradł.

Uważajcie!

Dlatego radzę Wam, żebyście upewnili się do kogo należy Wasz adres www. Czy do Was, czy może do kolegi, przyjaciela, dziewczyny, matki a może informatyka firmy? I jeżeli nie jest Waszą własnością, to dołóżcie wszelkich starań, żeby się nią stał. W przeciwnym przypadku coś, co jest Twoje może okazać się nie Twoje. W najlepszym przypadku narazicie się tylko na koszty, ponieważ właściciel domeny może chcieć Wam ją sprzedać, wiedząc jak bardzo jest dla Was cenna, w najgorszym utracicie tak naprawdę cały biznes!

Hosting z dyskami SSD

Szukasz szybkiego hostingu z dyskami SSD? Dobrze trafiłeś.

Pakiety hostingowe Kylos to sprawdzone i niezawodne rozwiązanie dla Twojej strony.

Darmowy okres próbny pozwoli Ci sprawdzić naszą ofertę, bez ponoszenia kosztów.

 

Sprawdź nas

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus