5 prostych sposobów jak zdobyć lajki na Facebooku

2021-08-03

Jak zdobyć lajki na Facebooku? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, komu zależy na zwiększeniu widoczności swojego fanpage'a. Jednak zadanie to może okazać się trudne, a przecież wiadomo, że każde polubienie jest na wagę złota gdy prowadzimy swój profil. Niezależnie jednak od tego czy jest to prywatny profil, konto marki czy inna strona związana z projektem, reakcje w postaci serduszek, kciuków w górę, czy innych emotikon zwiększają zasięg naszego profilu, popularność i pomagają nam na wiele innych sposobów. Jak zatem zdobyć lajki na Facebooku efektywnie? Jest na to kilka skutecznych sposobów. W tym tekście przedstawiamy pięć ciekawych, kontrowersyjnych czy oryginalnych sposobów na zdobywanie polubień.


1. Stwórz lepszy materiał niż twoja konkurencja

Sposobów na zdobycie dużej ilości lajków jest kilka, jednak zdecydowanie najlepszym i najbardziej efektywnym jest stworzenie lepszego materiału od firm konkurencyjnych, który będzie wyróżniał się na tle wszystkich istniejących już profili czy treści. Materiał taki lub profil powinien być z pewnością bezbłędny i nienaganny pod względem braku błędów ortograficznych, stylistycznych czy logicznych. Jest to podstawa. Musi również dorównywać wszystkim podstawowym elementom innych profili, jak przejrzysty wygląd strony czy postów, spójny key visual marki czy angażujące czytelnika wpisy. Gdy będziemy posiadali już materiał, który jakością nie ustępuję pozostałym treściom w sieci, warto zastanowić się co zrobić, aby był on jeszcze lepszy i wyróżniał się na tle konkurencji. Elementy, na które warto wrócić uwagę to m.in. długość materiału, bardziej profesjonalna lub przystępna w odbiorze forma, elementy treści, których nie poruszają u siebie inne firmy czy ciekawszy temat. Sam materiał powinien posiadać zarówno odpowiednią treść jak i formę.

Możemy również przeprowadzić research i sprawdzić, z jakich elementów składają się materiały konkurencyjnych marek. Wyodrębniając te najbardziej efektywne czynniki i łącząc je, można stworzyć własny, oryginalny profil, jednak ważne jest, aby niczego nie kopiować bezpośrednio od konkurencji, tylko nadać istniejącym już elementom nowe kształty. Dobrym pomysłem jest też sprawdzanie zagranicznych profili, aby zainspirować się i zasugerować często odważniejszymi czy nowatorskimi rozwiązaniami. Nudny materiał nie będzie chętnie odbierany i na pewno nie przysporzy Ci nowych fanów, ale taki, który jest wyjątkowy, oryginalny oraz wzbudza emocje jak najbardziej tak.

Warto także pamiętać o systemie reklamowym Facebook ads, dzięki któremu za opłatą możesz promować swój kreatywny post wśród wybranej przez Ciebie grupy użytkowników. Niewielkie koszty mogą przełożyć się na dotarcie do nowych użytkowników, a ciekawe posty umożliwią zdobycie nowych odbiorców i przypływ kolejnych lajków.

2. Poproś o lajki

Prostym sposobem, który pozwala praktycznie od razu bez czekania pozyskać wiele polubień, jest poproszenie o nie. Sposobu tego nie można nadużywać, bo grono naszych znajomych czy fanów może się zirytować i przestać odpowiadać na wciąż pojawiające się komunikaty o lajkach i tym samym stracimy możliwość poproszenia o pomoc w przyszłości. Z tego rozwiązania, warto korzystać awaryjnie gdy konieczne jest pozyskanie polubień na Facebooku do realizacji jakiegoś celu lub jest to ważna sytuacja np. promowanie flagowego produktu. Zapraszanie znajomych ze świata realnego do polubienia fanpage jest częstą praktyką, ale o like możemy też zapytać w grupach tematycznych czy osoby z danych społeczności. Bardzo często wiele użytkowników internetu chętnie i bezinteresownie odpowiada na taką prośbę polubieniem wskazanego materiału czy fanpage'a. Z tego sposobu zdobywania polubień, warto również korzystać jeśli nie probowaliśmy tego nigdy wcześniej, bo możemy się miło zaskoczyć przypływem kolejnych aktywności na naszym profilu, na który nigdy nie liczyliśmy. Najważniejszą kwestią jest jednak umiar i rozsądne podchodzenie do próśb o polubienia.

3. Konkurs i nagrody za lajki

Sposobem, w jaki możemy zdobywać polubienia na Facebooku, jest również zorganizowanie konkursu. Któż z nas nie lubi brać udziału w konkursach i wygrywać nagród. Tego rodzaju zawody jednak najczęściej mają dodatkowy wymóg uczestnicta - przeznaczone są tylko dla fanów, dlatego udział w nich mogą wziąć tylko osoby, które zaobserwowały fanpage, polubiły bądź udostępniły dany post. Wiele użytkowników z pewnością wykona to zadanie, stając się naszymi obserwatorami, gdyż jest łatwe i nie wymaga dodatkowego nakładu czasu czy pracy.  Kolejnym sposobem, by z łatwością zdobywać lajki na profilu, jest zorganizowanie konkursu lub ankiety, gdzie dodawanie odpowiednich polubień będzie oznaczało wybieranie konkretnych opcji. Serduszko, kciuk w górę czy  uśmiechnięta minka mogą oznaczać odpowiednio kolejne odpowiedzi na pytania, lub zdecydować o wyborze danego rozwiązania. W ten sposób pozyskamy wiele polubień, a dla algorytmów Facebooka nie będzie ważne, czym były motywowane.

4. Wymiana lajków barterowo

Ciekawym sposobem na zdobywanie lajków na Facebooku jest ich barterowa wymiana. Sam serwis oraz wiele stron i portali oferuje swego rodzaju wymianę polubień, są to np. profile like4like czy wymiana lajków na Facebooku lub strony zewnętrzne. Ogólna zasada działania jest prosta - wystarczy zareagować odpowiednią ikonką na wskazane materiały na stronie przez pozostałych użytkowników profilu, a w zamian oni zrobią to samo z naszymi. W ten sposób można niejako samodzielnie dodać sobie lajków. Jest to prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu możemy pozyskać duże ilości polubień, jednak często uzyskanie satysfakcjonujących wyników wymaga dużego nakładu pracy i wzmożonej aktywności.

Serwisy zewnętrzne działają w nieco bardziej zaawansowany sposób, często wymagają rejestracji oraz podłączenia swojego konta na Facebooku. Następnie wymagane jest polubienie postów wskazanych przez system, dzięki czemu zdobywamy punkty, które z kolei można później wymienić na polubienia naszych postów lub pozostałe aktywności związane zarówno z FB jak i innymi social mediami. Serwisy do wymiany lajków to zdecydowanie dobre rozwiązanie do regularnego pozyskiwania polubień. Należy jednak używać ich rozsądnie — zarówno generując aktywność na obcych profilach jak i tych własnych. Jeśli istnieje taka możliwość, należy wybierać ruch pochodzący z Polski oraz nakładać realistyczne limity dziennych polubień, aby w ciągu jednego dnia nie otrzymać zbyt dużej i podejrzanej liczby lajków, która nigdy nie zaistniała na naszej stronie. Bardzo często w takich sytuacjach portal może cofnąć nam sztuczny ruch, jaki rzekomo wygenerował nasz post, a my tym samym stracimy zasięgi oraz czas przeznaczony na wcześniejsze działania.

5. Kup lajki na Facebooku

Najbardziej kontrowersyjnym, ryzykownym, ale też i dającym największe możliwości sposobem zdobywania linków jest ich kupienie. W sieci istnieje wiele agencji marketingowych, marek czy specjalistów oferujących kupno różnej ilości polubień. Mogą być to polubienia generowane automatycznie przez roboty lub dodawane samodzielnie z jakościowych kont. Różna jest również cena i oferta takiej usług. Z pewnością chcąc z niej skorzystać, należy wybierać jakościowe i możliwe jak najbezpieczniejsze rozwiązania, warto zwracać uwagę na sprawdzonych sprzedawców lub usługi w dużych agencjach.

Należy jednak liczyć się z tym, iż zbyt duży, sztuczny ruch na naszym profilu zostanie wykryty przez algorytmy Facebooka, a lajki zostaną usunięte. Możliwe są też inne negatywne konsekwencje, np. związane z niższym pozycjonowaniem i mniejszą widocznością strony. Jednak jeśli posiadamy środki i zależy nam na polubieniach, można zaryzykować -  w końcu jest to bardzo prosty sposób na  pozyskanie dużej ilości polubień, w krótkim czasie, co może znacząco pomóc przy rozwoju strony. Wykorzystując odpowiednio kilka kanałów dostarczania polubień na nasz profil, możemy uzyskać praktycznie szeroki i ciągły strumień lajków. To z kolei może napędzać kolejne polubienia i zwiększać widoczność materiału, który może stać się viralem.

Masz problem z serwerem?

Pozwól nam go rozwiązać.

Sprawdź jak skorzystasz nam współpracy z Kylos.

Dowiedz się więcej

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus