Moving Menu

Przegląd konta AWS

Sprawdzimy twoje konto AWS i powiemy jak możesz je ulepszyć. Z nami wykorzystasz pełnie jego możliwości.

logo
Amazon Web Services

AWS został zaprojektowany tak, aby praktycznie każdy mógł z niego korzystać. Jego usługi i ich zastosowanie są dobrze wytłumaczone i można znaleźć wiele materiałów, które pokazują jak je skonfigurować. To, co jest jego zaletą, jest jednocześnie jego wadą. Mnogość usług, które w założeniu można ze sobą łączyć jak klocki, powoduje, że ilość możliwości ich połączenia jest ogromna. Nawet gdy zdecydujesz się, poświęcić swój czas i skonfigurować je we własnym zakresie, nie możesz mieć pewności, że wykorzystałeś pełnię dostępnych możliwości. Aby uzyskać pewność, że wszystko skonfigurowane jest tak, jak powinno, warto skorzystać z usług specjalistów posiadających certyfikaty wydawane przez AWS.

Jak działamy?

Przegląd konta rozpoczniemy od wygenerowania listy wszystkich zasobów, która pozwoli na określenie wykorzystywanych usług i ilości obiektów, które się na nich znajdują. Następnie, w zależności od wyników, wykonamy dla Ciebie:

 • Przegląd IAM (Identity and Access Management)

  Zweryfikujemy i udokumentujemy istniejących użytkowników, role, grupy, polityki, klucze dostępowe, a także zgodności z najlepszymi praktykami AWS. Opiszemy dostępy posiadane przez poszczególnych użytkowników i to jakie role mogą przyjąć w ramach konta.

 • Przegląd VPC (Virtual Private Cloud)

  Udokumentujemy istniejące VPC i wszystkie elementy konfiguracji (podsieci, tabele routingu, bramy internetowe, NACL).

 • Przegląd EC2 (Elastic Compute Cloud)

  Zidentyfikujemy i udokumentujemy istniejące instancje EC2, podpięte dyski EBS, snapshoty, obrazy AMI, grupy autoskalowania oraz load balancery. Dodatkowo zweryfikujemy utylizację instancji i zaproponujemy ewentualną optymalizację.

 • Przegląd S3 (Simple Storage Service)

  Udokumentujemy buckety wraz z ich wszystkimi ustawieniami.

 • Przegląd RDS (Relational Database Service)

  Zidentyfikujemy i udokumentujemy instancje RDS.

 • Przeglądy innych usług

  Opiszemy wszystkie pozostałe usługi oraz istniejące w nich obiekty.

 • Analiza pod kątem optymalizacji kosztów

  Zweryfikujemy wykorzystania zidentyfikowanych zasobów i zidentyfikujemy elementy, dla których jest możliwość obniżenia kosztów. Ponadto dezaktywujemy nieużywane usługi generujące niepotrzebne koszty.

 • Analiza pod kątem bezpieczeństwa

  Zweryfikujemy dostępy sieciowe do zasobów, uprawnienia użytkowników oraz czy aktywowane jest logowanie CloudTrail.

 • Analiza pod kątem odporności na awarie

  Zweryfikujemy snapshoty i inne kopie zapasowa dla zasobów oraz możliwości ich przywracania. Ponadto zweryfikujemy korzystanie z wielu AZ, ustawienia ELB pod kątem connection draining oraz cross-zone load balancing.

Po wykonaniu przez nas przeglądu będziesz wiedział, że Twoje konto jest odpowiednio skonfigurowane, bezpieczne oraz że wykorzystujesz pełnie możliwości.

CERTYFIKATY

amazon consulting partner

Kylos jest oficjalnym partnerem Amazon Web Services. Oznacza to że posiadamy niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać najwyższej klasy usługi związane z chmurą AWS. Nasi certyfikowani specjaliści stworzyli wiele rozwiązań infrastruktury w AWS i są w stanie rozwiązać dla Ciebie każdy problem z nim związany.

Masz pytanie dotyczące Amazon Web Services w Kylos?

Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące usługi Amazon Web Services w Kylos.pl - wypełnij poniższy formularz. Na każde pytanie odpowiadamy bardzo szybko! Odpowiedź prześlemy w ciągu 20 minut.

Administratorem danych jest Kylos sp. z o.o., ul. Wróblewskiego 18, 93-578 Łódź. Kliknij by uzyskać dodatkowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych i Twoich uprawnieniach.

Podanie danych jest dobrowolne a podstawą ich przetwarzania jest udzielona zgoda. Niepodanie danych uniemożliwi Kylos realizację działań opisanych w treści ww. zgód. Dane przetwarzane będą w celu określonym w treści zgody, w tym w szczególności w celu marketingowym. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom obsługującym administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą uzyskane na podstawie zgody będą przetwarzane do czasu cofnięcia udzielonej zgody lub podjęcia innych działań opisanych poniżej skutkujących niemożnością korzystania z danych. Ma Pan/i prawo do cofnięcia zgody w każdym momencie. Ma Pan/i również prawo żądania od administratora dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania,prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - PUODO. Wycofanie zgód nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych przez Kylos znajdują się na stronie https://www.kylos.pl/polityka-prywatnosci/

Regulamin usług świadczonych przez Kylos mogą zawierać również inne podstawy, zakresy i cele przetwarzania Pana/i danych (np. prawo do ich przetwarzania w celu realizacji umowy zawartej przez Pana/ią umowy z Kylos. Szczegóły w takim przypadku określa regulamin danej usługi i informacje udzielane w trakcie procesu zamawiania danej usługi.

Wycofanie zgód może nastąpić m.in. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail, a także inny sposób, czytelnie ujawniający wolę osoby udzielającej zgody.