Moving Menu

Luka w popularnej wtyczce do Wordpress

corner Krzysztof Konieczka
Krzysztof Konieczka
2015-04-09
corner Luka w popularnej wtyczce do Wordpress
Zalecamy jak najszybszą aktualizację wtyczki WP Super Cache, ponieważ w ostatnich dniach została wykryta luka, której wykorzystanie może skutkować przejęciem kontroli nad WordPressem.

WP Super Cache

Super Cache pobiera potrzebne dane z bazy danych i generuje dokument HTML, który jest serwowany użytkownikowi. Wygenerowane dokumenty HTML są trzymane na serwerze, dzięki czemu WordPress nie musi ich za każdym razem generować.Takie działanie wtyczki powoduje przyspiesznie ładowana stron oraz znacząco zmniejsza obciążenie serwera przez WordPress. 

Luka Bezpieczeństwa w WP Super Cache

Podczas niedawnej aktualizacji została poprawiona luka bezpieczeństwa, która mogła spowodować nieautoryzowany dostęp do WordPressa i przejęcie nad nim kotroli. 

Wykorzystać można atak XSS (Cross Site Scripting), który polega na dołączeniu w treści strony złośliwego kodu. Możliwe jest wyświetlenie użytkownikowi treści lub przejęcie dostępu do strony. 

Jeżeli korzystasz z wtyczki WP Super Cache prosimy o jak najszybszą aktualizację. Najnowsza wersja jest dostępa pod tym adresem: https://wordpress.org/plugins/wp-super-cache/

 

 

 

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
5 szablonów Wordpressa dla Ciebie!

Wordpressy postawione? Jeżeli jeszcze nie, to nie zwlekajcie ani chwili dłużej, ponieważ dziś mamy dla Was kolejną porcję porad, czyli propozycję 7 responsywnych szablonów do Wordpressa. O tym, czym jest responsywność pisał już Jasiek.

Czytaj więcej
photo corner
Wtyczki do Wordpressa, które musisz mieć!

Cześć! W poprzednim wpisie zaproponowaliśmy Wam kilka szablonów do Wordpressa. Dziś natomiast pokażemy Wam kilka wtyczek, które rozbudują możliwości Waszej strony i ułatwią korzystanie z niej. Zapraszam do lektury!

Czytaj więcej
photo corner
Jak zainstalować Wordpressa na hostingu Kylos.pl?

Tak jak obiecywaliśmy w naszym ostatni wpisie, dziś zaczynamy cykl artykułów pokazujących jak szybko i łatwo postawić swoją stronę www! Do dzieła!

Czytaj więcej