Moving Menu

Adobe kupuje Magento.

corner Łukasz Kwaśniewicz
Łukasz Kwaśniewicz
2018-05-23
corner Adobe kupuje Magento.

W dniu wczorajszym (23.05.2018), firma Adobe ogłosiła przejęcie jednego z najpopularniejszych CMS dla e-commerce - Magento. Kwota transakcji jest niebagatelna i robi wrażenie. Według doniesień opiewa ona na 1,68 miliarda dolarów.

Skąd taki ruch? Jak zauważają obserwatorzy, platforma będzie cennym uzupełnieniem, dla oferowanej przez Adobe usługi Experience Cloud i pozwoli na rywalizacje z Salesforce, który oferuje bardzo podobny zakres usług.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Magento zostało przez kogoś kupione. Ta założona w 2008 roku firma, została wcześniej przejęta przez Ebay. Transakcja miała miejsce w 2011 roku i podobno opiewała na ok. 180 milionów dolarów. W 2015 roku została natomiast przejęta przez Permira funds za ok. 200 milionów dolarów.Jak widać, na przestrzeni lat firma bardzo zyskała na wartości, co pokazuje słuszność obranych przez nią kierunków działania.

Dla przypomnienia Magento to otwarte oprogramowanie sklepu internetowego oparte o Zen Framework.

Szukasz hostingu pod Magento? Wypróbuj ofertę Kylos

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Wdrożenie skanera antywirusowego dla hostingu współdzielonego w Kylos

W celu poprawy bezpieczeństwa klientów korzystających z kont hostingowych Brozne, Silver, Gold i Platinum uruchomiliśmy na serwerach Kylos skaner antywirusowy CXS.

Czytaj więcej
photo corner
Dostęp przez SSH na serwerach hostingowych

W końcu jest! Zgodnie z naszymi zapowiedziami wdrożyliśmy dostęp przez SSH dla kont hostingowych.

Czytaj więcej
photo corner
OpenLiteSpeed - wydajny serwer WWW dostępny na serwerach Kylos!

W związku z zapotrzebowaniem na wydajne rozwiązania z zakresu serwerów WWW. Wprowadziliśmy na serwerach VPS i dedykowanych możliwość wyboru środowiska opartego o serwer www OpenLiteSpeed, najnowsze wersje PHP oraz bazę danych MariaDB. OpenLiteSpeed przeznaczony jest przede wszystkim dla osób posiadających rozbudowane witryny, sklepy i portale internetowe przyciągające dużą ilość odwiedzających.

Czytaj więcej