Wybierz hosting i zaoszczędź 50% w pierwszym roku!

Backup i Disaster Recovery w AWS

Boisz się awarii? Już nie musisz. Stworzymy dla Ciebie politykę backupów oraz przeciwdziałania nieprzewidzianym wydarzeniom.

Backup i Disaster Recovery w AWS

Nawet najlepiej skonfigurowany system narażony jest na awarie. Wcześniej, czy później jakaś będzie mieć miejsce. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego i zapobiec każdej z nich. Można jednak zminimalizować ich skutki. Odpowiednio przygotowana polityka back-up pozwoli Ci mieć dostęp do aktualnych kopii zapasowych, z których będziesz mógł odtworzyć dane. Usługa Disaster Recovery pozwoli Ci podtrzymać lub szybko przywrócić usługę w razie nieprzewidzianego wydarzenia. Może nim być cokolwiek co ma wpływ na ciągłość ich dostępności np. atak hackerski lub katastrofa naturalna. Sprawdź nasza usługę Disaster Recovery i backup w AWS.

Jak działamy?

W celu zminimalizowania niedostępności Kylos zajmie się:

aws
 • Analizą danych przechowywanych w usługach AWS

  Zidentyfikujemy zasoby, które wymagają back-upu (na podst. listy zasobów określonej w przeglądzie konta). Dodatkowo określimy RTO (Recovery Time Objective) oraz RPO (Recovery Point Objective) dla zidentyfikowanych danych.

 • Utworzeniem polityki backupów

  Na podstawie rodzaju zasobu oraz RTO i RPO, określimy sposób tworzenia kopii zapasowych, nośnik na którym będą zapisywane, harmonogram backupów oraz ich retencję.

 • Uruchomieniem backupów

  Zaimplementujemy politykę w postaci skryptów oraz zweryfikujemy poprawność ich wykonywania.

 • Testowaniem przywracania danych

  Testowo przywrócimy dane w izolowanym środowisku, a następnie zweryfikujemy poprawność działania odzyskanych z nich usług.

 • Utworzeniem polityki Disaster Recovery

  W celu spełnienia RTO, dla każdego wyspecyfikowanego zasobu opiszemy sposób jego przywracania. Dodatkowo zaplanujemy częstotliwość testowego przywracania danych i usług.

Znane są przypadki bankructw, spowodowanych przedłużającą się niedostępnością lub rozległą awarią usługi. Nie pozwól, aby spotkało to Twój biznes. Stwórz politykę back-up i Disaster Recovery już dziś.

Certyfikaty

Kylos jest oficjalnym partnerem Amazon Web Services. Oznacza to że posiadamy niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać najwyższej klasy usługi związane z chmurą AWS. Nasi certyfikowani specjaliści stworzyli wiele rozwiązań infrastruktury w AWS i są w stanie rozwiązać dla Ciebie każdy problem z nim związany.

amazon consulting partner

Chcesz dowiedzieć się wiecej?

Skontaktuj się z nami!

Najnowsze artykuły z naszego bloga