Pięć stron, które pomogą Ci stać się lepszym programistą Ruby

Marek Stanisz 2015-07-15

Programowanie to nie tylko kwestia wykonywania swojej pracy. Ja widzę to jako nigdy nie kończące się zadanie w celu samodoskonalenia się. Musisz nadążyć nie tylko za wiadomościami odnośnie bezpieczeństwa, ale również trzeba poznawać różnorodne koncepcje i nowe rozwiązanie, które pomogą Ci stać się lepszym oraz lepiej rozumieć to co robisz. W dobie Internetu jest to prostsze niż kiedykolwiek. Można znaleźć wiele źródeł informacji - mniej lub bardziej wartościowych, ale każde z nich może dać dobre perspektywy albo pomysły do pracy. W niniejszym artykule przedstawiam pięć najlepszych według mnie miejsc do poszukiwania nowości w świecie Ruby.

BLOGI

Giant robots smashing into other giant robots

Prawdopodobnie już znasz to miejsce albo ludzi za nim stojących - The thoughtbot team. Prawdopodobnie znasz część ich gemów - shoulda-matchers, paperclip albo factory-girl,

Co można tutaj znaleźć? Dosłownie wszystko. Ogólne koncepcje o programowaniu i testowaniu, w większości przypadków opisane w szczegółach.

Ryan Bate's 

Railscasts

Ciężko nie wspomnieć tego Pana pisząc tego typu post. Ryan dostarcza nam temat pracy z RoR w formie screencastów - pokazując i opowiadając wszystko w szczegółach.

Jeżeli nie lubisz idei screecastów z racji tego, że mogą być one czasochłonne albo głos Ryan'a Cię irytuje. Zawsze można skorzystać z tekstowej wersji w formie tzw. ASCIIcast. Całkiem niezłe, prawda? Nie wszystkie screencasty są dostępne za darmo, chociaż myślę, że wszystkie są warte chwili zastanowienia.

Niestety wskazana strona nie była aktualizowana od czerwca 2013... Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni.

Feeds & Newsletters

Ruby5

 

 Założę się, że miałeś do czynienia z Envhy Labs - np. w trakcie odbywania kursów Codeschool's (niektóre z nich dostępne są za darmo). Zespół Codeschool prowadzi stronę Ruby5 - świetnie źródło nowości, pomysłów i informacji związanych ze światem Ruby on Rails, ale nie tylko. Treść dostarczana jest w formie podcastu z odnośnikami do źródeł - nowe rzeczy pojawiają się dwa razy w tygodniu. Warto tutaj zajrzeć od czasu do czasu.

Green Ruby News

Prostota i niezły wygląd. Agregator treści oraz lista gemów zaktualizowanych co tydzień.

Ruby Weekly

 

 Newsletter działający również w formie strony internetowej, który zawiera odnośniki do wielu ciekawych treści. Aktualizowany w każdy wtorek. Jeden e-mail w tygodniu nie powinien być rozważany jako spam. Znajdują się tutaj również oferty pracy, jeżeli szukasz jej w danym momencie.

BONUS

Coding Horror

 Blog Jeffa Atwooda - jednego z założycieli Stack Exchange, który w ciągu ostatnich kilku lat rozpoczął przygodę z Ruby. Dlaczego znalazł się na tej liście? Ponieważ ja ją napisałem :) Ale również dlatego, że Jeff posiada świetny styl i podejście do programowania, życia i pisania.

 

BinarApps

Wpis został opublikowany dzięki współpracy Kylos.pl oraz BinarApps. Zapraszamy do zapoznania się z ich blogiem dotyczącym Ruby.

binarapps.com/blog/

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus