Moving Menu

Kody błędów z Outlooka

corner Paweł Malinowski
Paweł Malinowski
2013-03-11
corner Kody błędów z Outlooka
Co oznacza kod 0x800CCC0D w Outlooku i jak sobie z nim poradzić. W moim dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam znaczenia nic nie mówiących komunikatów o błędach, oraz sposoby rozwiązania problemów, które je powodują!

W swoim wpisie o web-usability Marcin wspominał o niezrozumiałych komunikatach, jakie pojawiają się podczas wystąpienia błędu na stronie. Podsunęło mi to pomysł, aby wyjaśnić Wam enigmatyczne i nic nie mówiące kody błędów, z jakim można spotkać się w Outlooku. Poza samym opisem błędu powiem też, jak go rozwiązać. Zapraszam do lektury!

Błąd 0x800CCC7D

Błąd jest spowodowany łączeniem się za pośrednictwem protokołu SSL do portu, który tego protokołu nie obsługuje. Należy zmienić port w kliencie pocztowym z 25 lub 587 na 465.

Błąd 0x8004210A lub 0x800ccc0e

Jest spowodowany brakiem możliwości połączenia na danym porcie. Należy sprawdzić czy usługodawca lub oprogramowanie zainstalowane na komputerze nie blokuje komunikacji na danym porcie.

Błąd 0x8004210A

Należy sprawdzić prędkość łącza internetowego oraz tymczasowo wyłączyć oprogramowanie antywirusowe/firewall.

Błąd 0x800C0133 lub 0x800C0131

Problem stanowi skrzynka odbiorcza - na dysku jest za mało miejsca do zapisu danych lub plik .dbx został uszkodzony/przekroczył maksymalny rozmiar. Należy usunąć zbędne wiadomości lub skasować plik .dbx

Błąd 0x800CCC15

Jest spowodowany uszkodzonym plikiem konfiguracyjnym konta pocztowego. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie a następnie ponowne dodanie danego konta pocztowego.

Błąd 0x800CCC19 lub 0x800cccoe

Oznacza przekroczony czas łączenia się z serwerem, zwykle spowodowany wysyłaniem zbyt dużego załącznika. Należy wyłączyć oprogramowanie antywirusowe, oraz sprawdzić prędkość działania połączenia internetowego.

Błąd 0x800CCC79

Należy zaznaczyć w programie pocztowym opcję "Serwer pocztowy wymaga uwierzytelniania".

Błąd 0x800CCC92

Należy odczekać chwilę i spróbować połączyć się z pocztą ponownie.

Błąd 0x800CCC78

Należy zweryfikować pole Nazwa we właściwościach konta, i usunąć z niego wszelkie przecinki.

Błąd 0x800CCC0D

Należy zweryfikować poprawność adresu serwera poczty. W przypadku posiadania domeny należy upewnić się, czy nie wygasła z powodu braku opłaty.

Macie inny problem?

Mam nadzieję, że mój wpis pomoże Wam, jeżeli spotkacie się z którymś z tych błędów. Liczę, że zaoszczędzicie trochę czasu, który musielibyście poświęcić na wyszukiwanie rozwiązania w Google. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące Outlooka, to piszcie je w komentarzach, na pewno na nie odpowiem!

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Zen Coding - HTML/CSS z prędkością światła (cz.I)

Wydajność jest dla kodera HTML/CSS sprawą kluczową. Kiedy opanujemy już składnię i podstawowe techniki oraz wdrożymy pierwsze projekty, czas kodowania nabiera podstawowego znaczenia. Z pomocą przychodzą nam rozmaite narzędzia. Dla mnie, najważniejszym jest Zen Coding, które w niezwykły sposób pozwala mi pisać kod kilkakrotnie szybciej.

Czytaj więcej
photo corner
Projektowanie przycisków w Photoshopie

Przyciski towarzyszą nam od początków konsumenckiego wydania Internetu i nic nie wskazuje na to, że by ten element interfejsu użytkownika miał w najbliższym czasie stracić na popularności. Internetowe buttony naśladują przecież guziki znane nam doskonale z prawdziwych urządzeń. Zobaczmy zatem jak w prosty sposób wykonać efektowny i klikalny przycisk.

Czytaj więcej
photo corner
Zen Coding - HTML/CSS z prędkością światła (cz.II)

W pierwszej części artykułu przedstawiłem Zen Coding jako niezwykłe ułatwienie w pracy kodera. Dowiedzieliśmy się, m.in. jak za pomocą jednej linijki pseudokodu napisać cały dokument HTML. Dziś przyjrzyjmy się rozwiązaniom, które przyspieszą naszą pracę z CSS. Zapraszam do lektury!

Czytaj więcej