Moving Menu

Jak dodać kod śledzenia Google Analytics do Wordpressa

corner Jak dodać kod śledzenia Google Analytics do Wordpressa
Dziś mamy dla Was kolejny artykuł dotyczący obsługi Wordpressa. Tym razem pokażemy Wam, jak dodać kod śledzenia Google Analytics do strony opartej o CMS Wordpress. Do dzieła!

Dziś mamy dla Was kolejny artykuł dotyczący obsługi Wordpressa. Tym razem pokażemy Wam, jak dodać kod śledzenia Google Analytics do strony opartej o CMS Wordpress. Do dzieła!

Jak dodać kod śledzenia Google Analytics?

Aby podpiąć naszą witrynę do Analyticsa musimy przede wszystkim posiadać konto Google (jeżeli go jeszcze nie macie, możecie założyć je tutaj). Mając je możemy rozpocząć proces dodawania kodu śledzenia do naszej strony. Logujemy się do Google Analitics i...

Wygenerowanie kodu śledzenia

Najpierw musimy wygenerować kod śledzenia Google Analytics. Aby to zrobić, po zalogowaniu się do Google Analytics klikamy Administrator a następnie Utwórz nowe konto.

nowe konto

 Następnie uzupełniamy formularz, w którym podajemy:

  • Nazwę naszego konta
  • Nazwę naszej witryny www
  • Adres naszej witryny

Dodatkowo, wybieramy branżę naszej strony oraz strefę czasową, w której się znajdujemy. Potem klikamy Pobierze Identyfikator śledzenia. Poniżej identyfikatora znajdziemy kod śledzenia, który będziemy musieli umieścić na naszej stronie www. Jak to zrobić?

Dodanie kodu śledzenia do strony

Logujemy się do kokpitu Wordpressa,  następnie otwieramy podmenu Wygląd (lewa kolumna), z którego wybieramy Edytor. W kolumnie z prawej strony wyświetli się lista dostępnych do edycji plików. Otwieramy plik header.php. Odnajdujemy tam znacznik i w linii powyżej tego znacznika dodajemy kod śledzenia Google Analytics.  Następnie klikamy Zaktualizuj plik. Gotowe, kod śledzenia został poprawnie dodany do strony. W ciągu kilkudziesięciu godzin Google Analytics zacznie zbierać dane statystyczne dotyczące naszej strony.

Co dalej?

W naszych następnych wpisach pokażemy Wam, jak dodać stronę do Google Webmaster Tools oraz przedstawimy podstawową konfigurację Google Analytics!

comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
5 szablonów Wordpressa dla Ciebie!

Wordpressy postawione? Jeżeli jeszcze nie, to nie zwlekajcie ani chwili dłużej, ponieważ dziś mamy dla Was kolejną porcję porad, czyli propozycję 7 responsywnych szablonów do Wordpressa. O tym, czym jest responsywność pisał już Jasiek.

Czytaj więcej
photo corner
Wtyczki do Wordpressa, które musisz mieć!

Cześć! W poprzednim wpisie zaproponowaliśmy Wam kilka szablonów do Wordpressa. Dziś natomiast pokażemy Wam kilka wtyczek, które rozbudują możliwości Waszej strony i ułatwią korzystanie z niej. Zapraszam do lektury!

Czytaj więcej
photo corner
Jak zainstalować Wordpressa na hostingu Kylos.pl?

Tak jak obiecywaliśmy w naszym ostatni wpisie, dziś zaczynamy cykl artykułów pokazujących jak szybko i łatwo postawić swoją stronę www! Do dzieła!

Czytaj więcej