Jak dodać kod śledzenia Google Analytics do Wordpressa

Marcin Golis 2014-03-10
Dziś mamy dla Was kolejny artykuł dotyczący obsługi Wordpressa. Tym razem pokażemy Wam, jak dodać kod śledzenia Google Analytics do strony opartej o CMS Wordpress. Do dzieła!

Dziś mamy dla Was kolejny artykuł dotyczący obsługi Wordpressa. Tym razem pokażemy Wam, jak dodać kod śledzenia Google Analytics do strony opartej o CMS Wordpress. Do dzieła!

Jak dodać kod śledzenia Google Analytics?

Aby podpiąć naszą witrynę do Analyticsa musimy przede wszystkim posiadać konto Google (jeżeli go jeszcze nie macie, możecie założyć je tutaj). Mając je możemy rozpocząć proces dodawania kodu śledzenia do naszej strony. Logujemy się do Google Analitics i...

Wygenerowanie kodu śledzenia

Najpierw musimy wygenerować kod śledzenia Google Analytics. Aby to zrobić, po zalogowaniu się do Google Analytics klikamy Administrator a następnie Utwórz nowe konto.

nowe konto

 Następnie uzupełniamy formularz, w którym podajemy:

  • Nazwę naszego konta
  • Nazwę naszej witryny www
  • Adres naszej witryny

Dodatkowo, wybieramy branżę naszej strony oraz strefę czasową, w której się znajdujemy. Potem klikamy Pobierze Identyfikator śledzenia. Poniżej identyfikatora znajdziemy kod śledzenia, który będziemy musieli umieścić na naszej stronie www. Jak to zrobić?

Dodanie kodu śledzenia do strony

Logujemy się do kokpitu Wordpressa,  następnie otwieramy podmenu Wygląd (lewa kolumna), z którego wybieramy Edytor. W kolumnie z prawej strony wyświetli się lista dostępnych do edycji plików. Otwieramy plik header.php. Odnajdujemy tam znacznik i w linii powyżej tego znacznika dodajemy kod śledzenia Google Analytics.  Następnie klikamy Zaktualizuj plik. Gotowe, kod śledzenia został poprawnie dodany do strony. W ciągu kilkudziesięciu godzin Google Analytics zacznie zbierać dane statystyczne dotyczące naszej strony.

Co dalej?

W naszych następnych wpisach pokażemy Wam, jak dodać stronę do Google Webmaster Tools oraz przedstawimy podstawową konfigurację Google Analytics!

Mogą Cię również zainteresować

comments powered by Disqus