Wybierz hosting i zaoszczędź 50% w pierwszym roku!

Backup i Disaster Recovery

Stworzymy dla Ciebie politykę backup oraz Disaster Recovery, abyś miał pewność, że Twoja aplikacja jest zawsze dostępna.

Backup i Disaster Recovery

Nie ma co się oszukiwać. Awarie się zdarzają. To nieuniknione. Wpadki notują nawet najwięksi dostawcy chmury publicznej jak Amazon Web Services.

Ich przyczyn może być bardzo wiele. Od wady którejś z części, poprzez awarie oprogramowania, na błędzie ludzkim kończąc.

Skoro już wiesz, że taka sytuacja będzie mieć miejsce, jak się do niej przygotować? Tworząc politykę backup oraz Disaster Recovery. Jak to działa w praktyce?

audyt infrastrukturyPrzypuśćmy, że na skutek błędu jednego z Twoich pracowników, Twoja baza danych została skasowana. Aplikacja nie działa, a Ty z każdą minutą tracisz pieniądze. Twój dostawca serwera informuje Cię, że wynajmowany serwer jest samozarządzalny i to Ty odpowiadałeś za robienie kopii zapasowych. W takich sytuacjach czasem udaje się przywrócić dane, ale co jeśli nie będziesz mieć tyle szczęścia? Rozwiązaniem jest stworzenie odpowiedniej polityki backup.

W zależności od Twoich potrzeb określa jak często będzie robiona kopia zapasowa systemu, a co ważne gdzie dane te będą przetrzymywane. Ponadto opisuje niezbędne procedury związane nie tylko z częstotliwością zapisu, ale również dostępu do krytycznych danych.

Bardziej zaawansowaną wersją tego rozwiązania jest polityka Disaster Recovery. Przewiduje ona co zrobić w sytuacji, gdy Twój system spotka tytułowa katastrofa (awaria serwera, dysku, łącza, , a nawet klęska żywiołowa). Może zakładać, że w przypadku niedostępności jednego serwera, jego rolę przejmuje drugi (np. u innego dostawcy). W sytuacji awarii dysku jego rolę przejmuje inny. Częstym zabiegiem jest stworzenie całego zapasowego środowiska, które pozostaje uśpione, aż do momentu, kiedy trzeba z niego skorzystać.

To oczywiście tylko niektóre z rozwiązań, które pozwalają na zmniejszenie niedostępności do absolutnego minimum. Interesuje Cię jak można to wykonać u Ciebie? Napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Certyfikaty

Kylos jest oficjalnym partnerem Amazon Web Services. Oznacza to że posiadamy niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać najwyższej klasy usługi związane z chmurą AWS. Nasi certyfikowani specjaliści stworzyli wiele rozwiązań infrastruktury w AWS i są w stanie rozwiązać dla Ciebie każdy problem z nim związany.

amazon consulting partner

Chcesz dowiedzieć się wiecej?

Skontaktuj się z nami!

Najnowsze artykuły z naszego bloga