Moving Menu

Jak zweryfikować stronę www za pomocą Google Webmaster Tools?

corner Marcin Golis
Marcin Golis
2014-03-11
corner Jak zweryfikować stronę www za pomocą Google Webmaster Tools?
Wiecie już, jak dodać kod śledzenia Google Analytics na swojej stronie www.Dziś natomiast pokażemy Wam, jak zweryfikować stronę www w Narzędziu Google dla Webmasterów (Google Webmaster Tools). Do dzieła!
Wiecie już, jak dodać kod śledzenia Google Analytics na swojej stronie www.Dziś natomiast pokażemy Wam, jak zweryfikować stronę www w Narzędziu Google dla Webmasterów (Google Webmaster Tools). Do dzieła!

Do czego służy Google Webmaster Tools?

Dzięki GWT:
  • dostaniesz szybką i pewną informację o problemach z Twoją stroną www (bądź linkami, które na nią kierują)
  • poinformujesz Google o przeniesieniu strony na nową domenę
  • dostaniesz informację o problemach z dostępem robotów Google do strony
  • uzyskasz informację na temat wyszukiwania Twojej strony
  • dowiesz się, jakie linki na nią kierują
  • stworzysz mapę strony
Oczywiście są to tylko podstawowe funkcje Google Webaster Tools, ale w zupełności wystarczą dla początkującego użytkownika.

Jak zweryfikować stronę w Narzędziu Google dla Webmasterów?

Aby zweryfikować naszą stronę w Google Webmaster Toools logujemy się do tego narzędzia (do logowania służą te same dane co do Googla Analytics). Następnie, w klikamy na czerwony przycisk Dodaj Witrynę, który jest umieszczony w prawym górnym rogu ekranu. W okienku, które się pojawi wklejamy adres naszej strony www. Dzięki temu, że mamy już dodany do strony kod Google Analytics, proces weryfikacji będzie wymagał od nas jedynie kliknięcia przycisku Weryfikuj na następnej stronie.  Gotowe, możemy już zacząć używać narzędzia Google dla Webmasterów!
comments powered by Disqus

Powiązane

photo corner
Zen Coding - HTML/CSS z prędkością światła (cz.I)

Wydajność jest dla kodera HTML/CSS sprawą kluczową. Kiedy opanujemy już składnię i podstawowe techniki oraz wdrożymy pierwsze projekty, czas kodowania nabiera podstawowego znaczenia. Z pomocą przychodzą nam rozmaite narzędzia. Dla mnie, najważniejszym jest Zen Coding, które w niezwykły sposób pozwala mi pisać kod kilkakrotnie szybciej.

Czytaj więcej
photo corner
Projektowanie przycisków w Photoshopie

Przyciski towarzyszą nam od początków konsumenckiego wydania Internetu i nic nie wskazuje na to, że by ten element interfejsu użytkownika miał w najbliższym czasie stracić na popularności. Internetowe buttony naśladują przecież guziki znane nam doskonale z prawdziwych urządzeń. Zobaczmy zatem jak w prosty sposób wykonać efektowny i klikalny przycisk.

Czytaj więcej
photo corner
Zen Coding - HTML/CSS z prędkością światła (cz.II)

W pierwszej części artykułu przedstawiłem Zen Coding jako niezwykłe ułatwienie w pracy kodera. Dowiedzieliśmy się, m.in. jak za pomocą jednej linijki pseudokodu napisać cały dokument HTML. Dziś przyjrzyjmy się rozwiązaniom, które przyspieszą naszą pracę z CSS. Zapraszam do lektury!

Czytaj więcej